K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Favorité se v Praze neprosadili, mistrovské tituly ve dvouhrách získali Květon a Hanáková


Šampionát v Praze se vydařil, v důstojném prostředí přinesl pohledné zápasy a nové mistry republiky

Republikový šampionát staršího žactva, který o víkendu 27. a 28. dubna proběhl v pražské sportovní hale Jedenáctka, určil majitele a majitelky mistrovských titulů pro rok 2019. Prvenství ve dvouhře žáků vybojoval Ondřej Květon (SK Jiskra Domažlice), dvouhru žákyň překvapivě ovládla Nela Hanáková (SKST Baník Havířov). Ondřej Květon získal druhý titul ve čtyřhře společně s Martinem Skotnicou (TTC Ostrava 2016), čtyřhru žákyň vyhrály Helena Sommerová (SK DDM Kotlářka Praha) a Andrea Meškánová (KST ZŠ Vyšší Brod), která se po boku Šimona Bělíka (TTC Ostrava 2016) radovala i v mixu.

Obrovskou bitvu ve finále dvouhry starších žáků svedli dva největší aspiranti na titul Šimon Bělík a Ondřej Květon. Do utkání vstoupil lépe ostravský hráč, který se ujal vedení 2:0 na sety. Jenže Květon se nevzdal, otočil na 3:2 a v šesté sadě vedl 9:6 a 10:9. V ten moment ale vytáhl parádní otočku i Bělík, jenž poslal zápas do rozhodujícího dějství, a na jeho začátku utekl už na 3:0.

Zarputilého stolního tenistu z Domažlic, který se připravuje v Havlíčkově Brodu, však ani tento stav nezlomil a díky odvážnějšímu přístupu nakonec zvítězil 4:3. „Je to super pocit,“ zářil Květon po finále. „Začátek byl z mé strany špatný, prohrával jsem 0:2, ale dokázal jsem se uklidnit a soustředit na svoji hru. Že jsem v šestém setu promarnil náskok byla samozřejmě škoda, ale zapomněl jsem na to a bojoval dál,“ dodal.

V životní formě zastihlo mistrovství v Praze Nelu Hanákovou. Havířovská stolní tenistka se na turnaji prezentovala skvělou nátlakovou hrou z obou stran, zabíjela zdánlivě nemožné míčky a herní fazonu podpořila příkladnou bojovností. Ve čtvrtfinále poměrem 4:2 vyřadila druhou nasazenou Terezu Bártovou, v souboji o titul pak deklasovala favorizovanou Helenu Sommerovou 4:0.

Doufala jsem, že bych ve finále mohla mít šanci, protože jsem se cítila opravdu dobře, ale ve výhru jsem popravdě moc nevěřila,“ přiznala Hanáková. „První set se mi povedl a pak už mi tam spadlo všechno,“ usmívala se. „Před turnajem jsem byla nemocná, moc jsem toho nenatrénovala, ale právě proto jsem možná měla čistou hlavu, byla jsem odpočatá a natěšená,“ zamýšlela se havířovská hráčka, která si ziskem titulu výrazně řekla o nominaci na červencové mistrovství Evropy kadetek v Ostravě.

Soutěž čtyřhry žáků se obešla bez výraznějších překvapení. Finále nabídlo souboj dvou nejvýše nasazených párů. Z vítězství 3:1 se radovaly turnajové jedničky Ondřej Květon a Martin Skotnica, stříbro získali Štěpán Brhel a Vít Kadlec.

Rovněž čtyřhru žákyň si podmanily největší favoritky. Helena Sommerová a Andrea Meškánová v souboji o titul hladce 3:0 porazily Evu Pokornou a Patricii Segetovou, které v semifinále po pětisetovém boji vyřadily nasazené dvojky Nelu Hanákovou a Barboru Březinovou.

Smíšená čtyřhra se stala kořistí páru Šimon Bělík, Andrea Meškánová. Třetí nasazená dvojice ve vyrovnaném finále, v němž čelila setbolu na 0:2, přehrála Martina Šípa a Kateřinu Pisárovou poměrem 3:1 a za celý víkend ztratila pouhé dvě sady. V souboji o zlato těžila především z agresivního pojetí Šimona Bělíka a jisté hry Andrey Meškánové.

Nasazené jedničky v mixu Ondřej Květon a Helena Sommerová vypadly už ve čtvrtfinále, stejně jako pár číslo dva Matyáš Lebeda a Tereza Bártová. Semifinále pak nabídlo pikantní souboj sourozenců Pisárových, kteří se postavili na opačné strany stolu. Vítězně z duelu vyšla mladší sestra Kateřina, jež po boku Martina Šípa zdolala bratra Jana s Patricií Segetovou.

Poslední letošní šampionát jednotlivců mládeže se uskuteční v Jaroměři, kam se ve dnech 11. a 12. května sjedou nejlepší mladší žáci a žákyně.

 

Mistrovství republiky staršího žactva 2019, Praha

Závěrečné výsledky

Dvouhra starších žáků, semifinále: Šimon BĚLÍK (TTC Ostrava 2016) – Štěpán BRHEL (SKST Hodonín) 4:0 (4,7,6,9), Ondřej KVĚTON (SK Jiskra Domažlice) – Jan PISÁR (KST Rakovník) 4:1 (5,8,-6,6,7). Finále: Ondřej KVĚTON – Šimon BĚLÍK 4:3 (-9,-7,6,9,8,-10,7).

Dvouhra starších žákyň, semifinále: Helena SOMMEROVÁ (SK DDM Kotlářka Praha) – Kateřina PISÁROVÁ (KST Rakovník) 4:1 (6,-10,4,7,8), Nela HANÁKOVÁ (SKST Baník Havířov) – Patricie SEGETOVÁ (Sokol Děhylov) (6,-9,5,8,-7,5). Finále: Nela HANÁKOVÁ – Helena SOMMEROVÁ 4:0 (5,4,6,6).

Čtyřhra starších žáků, semifinále: Ondřej KVĚTON (SK Jiskra Domažlice), Martin SKOTNICA (TTC Ostrava 2016) – Daniel KOŠŤÁL (SKST Baník Havířov), Matyáš LEBEDA (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 3:0 (11,8,7), Štěpán BRHEL (SKST Hodonín), Vít KADLEC (TJ Ostrava KST) – Filip KAREL (HB Ostrov), Jan PISÁR (KST Rakovník) 3:1 (7,-8,7,4). Finále: Ondřej KVĚTON, Martin SKOTNICA – Štěpán BRHEL, Vít KADLEC 3:1 (8,-4,8,8).

Čtyřhra starších žákyň, semifinále: Helena SOMMEROVÁ (SK DDM Kotlářka Praha), Andrea MEŠKÁNOVÁ (KST ZŠ Vyšší Brod) – Monika PAŘÍZKOVÁ (SKST Liberec), Kateřina PISÁROVÁ (KST Rakovník) 3:0 (8,12,11), Eva POKORNÁ (SK DDM Kotlářka Praha), Patricie SEGETOVÁ (Sokol Děhylov) – Nela HANÁKOVÁ (SKST Baník Havířov), Barbora BŘEZINOVÁ (TJ Ostrava KST) 3:2 (-5,11,-9,9,9). Finále: Helena SOMMEROVÁ, Andrea MEŠKÁNOVÁ – Eva POKORNÁ, Patricie SEGETOVÁ 3:0 (7,7,8).

Smíšená čtyřhra, semifinále: Šimon BĚLÍK (TTC Ostrava 2016), Andrea MEŠKÁNOVÁ (KST ZŠ Vyšší Brod) – Vít KADLEC, Barbora BŘEZINOVÁ (oba TJ Ostrava KST) 3:0 (7,8,6), Martin ŠÍP (SK DDM Kotlářka Praha), Kateřina PISÁROVÁ (KST Rakovník) – Jan PISÁR (KST Rakovník), Patricie SEGETOVÁ (Sokol Děhylov) 3:0 (9,7,5). Finále: Šimon BĚLÍK, Andrea MEŠKÁNOVÁ – Martin ŠÍP, Kateřina PISÁROVÁ 3:1 (-8,11,9,9).

Kompletní informace o turnaji naleznete ZDE