K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Favorité v prvním semifinále play off mužů nezaváhali


El Niňo i díky dvěma bodům Davida Reitšpiese porazilo Sokol Hradec Králové 4:0

Podle očekávání vstoupili oba favorité v bojích o mistrovský titul v extralize mužů do semifinálových sérií bez větších problémů. Celek SF SKK El Niňo Praha porazil TJ Sokol PP Hradec Králové 2 4:0, vítěz dlouhodobé části TTC Ostrava 2016 podobně přesvědčivě přehrál DTJ Hradec Králové 4:1.

V týmu mistrovské Ostravy se představily obě zahraniční posily Panagiotis Gionis i Aleksandar Karakaševič, a to byl základní impulz pro úvodní vítězství Korbelova týmu v sérii. V první dvouhře sice zkušený Martin Olejník trochu zaskočil Tomáše Treglera a vyhrál ve třech setech, na žádný další odpor se však Východočeši nezmohli.

Jeden z nejlepších obranářů světa Gionis své umění předvedl ve druhé dvouhře, kde nedal Martinu Koblížkovi příliš šancí. Jeden set sice prohrál, jenže svoji hru si pohlídal a obávanými údery z forhendové strany několikrát roztleskal ostravské publikum. Podobně suverénním způsobem si vedl i Karakaševič, který přidal po výhře nad Davidem Palkovským druhý bod.

Pak už to byla rychlá jízda, Gionis přehrál Olejníka a Tregler po zlepšeném výkonu pečetil vítězství domácích výhrou nad Palkovským. „Náš výkon ještě nebyl optimální, ale udělali jsme první krok směrem k postupu. To je nejdůležitější. Víme, že jsme v této sérii favoritem a soupeř nemá co ztratit. Proto budeme muset stejně zodpovědně přistoupit i k dalším zápasům,“ shrnul stručně první semifinále trenér Ostravy Petr Korbel.

El Niňo vstoupilo do semifinálové série s královehradeckým Sokolem hladkým vítězstvím 4:0. Utkání trvalo pouze hodinu a půl, Pražané povolili soupeřům získat pouhé dva sety. Nutno podotknout, že hosté nastoupili ve značně oslabené sestavě – Marek Klásek plní povinnosti reprezentačního trenéra na turnaji ve Španělsku, Martin Pavlica se zase potýká s nemocí. Trenér Michal Lebeda tedy do utkání nasadil Vlastimila Bubna, svého syna Michala a oporu celku Jakuba Crhu.

Druhý tým základní části Extraligy poslal do vedení Antonín Gavlas, který poměrem 3:1 zdolal Jakuba Crhu. Druhý nejúspěšnější hráč domácí nejvyšší soutěže sice ovládl první sadu, v dalším průběhu už ale na rychlou levačku Gavlase nestačil.

Náskok El Niňa vzápětí navýšil David Reitšpies. Michal Lebeda mladší sice v prvních dvou setech držel s domácím stolním tenistou krok a několikrát jej zaskočil povedeným úderem. Reitšpies ovšem žádné větší komplikace nepřipustil a radoval se z výhry 3:0.

Třetí dvouhra se opět odvíjela v režii hráče v modrém dresu, Jakub Kleprlík si s Vlastimilem Bubnem poradil 3:1. Pro osmnáctiletého královehradeckého leváka však byla premiéra v extraligovém play off cennou zkušeností.

Konečný výsledek 4:0 pro El Niňo stanovil Reitšpies, jenž smetl Crhu 3:0. Jednička hostujícího týmu působila sklesle vypadalo to, že nemá chuť bojovat. „S dnešním výkonem jsem spokojený,“ pochvaloval si Reitšpies. „Dostal jsem od trenéra důvěru hrát na jedničce a sem rád, že jsem ji splatil,“ pokračoval.

A jak vidí šance El Niňa v dalších zápasech? „Pokud Hradec nastoupí ve stejné sestavě jako dnes, budeme velcí favorité a neměli bychom připustit žádné překvapení,“ dodává Reitšpies.

Jestli se jeho slova potvrdí prozradí hned druhé utkání semifinálové série letošního play off, které se uskuteční opět v pátek v 18:00 na Kotlářce. V pátek uvidí druhé střetnutí rovněž diváci v Ostravě, kde se opět představí královehradecká DTJ.

 

Extraliga mužů 2017/2018

Výsledky 1. utkání semifinále play off

TTC Ostrava 2016 – DTJ Hradec Králové 4:1

Tomáš TREGLER – Martin OLEJNÍK 0:3 (-7,-6,-8), Panagiotis GIONIS – Martin KOBLÍŽEK 3:1 (5,-12,7,6), Aleksandar KARAKAŠEVIČ – David PALKOVSKÝ 3:1 (-4,5,3,3), Panagiotis GIONIS – Martin OLEJNÍK 3:1 (2,-9,6,5), Tomáš TREGLER – David PALKOVSKÝ 3:0 (3,10,9).

SF SKK El Niňo Praha – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 4:0.

Antonín GAVLAS – Jakub CRHA 3:1 (-7,4,6,6), David REITŠPIES – Michal LEBEDA ml. 3:0 (8,8,3), Jakub KLEPRLÍK – Vlastimil BUBEN 3:1 (4,8,-9,6), David REITŠPIES – Jakub CRHA 3:0 (4,2,5).

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE