K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Favoritů na šampionátu v Teplicích je hned několik


Lubomír Jančařík by určitě rád vybojoval svůj premiérový titul

V pátek se do Teplic sjedou nejlepší čeští stolní tenisté a tenistky, aby svedli souboj o další tituly mistrů republiky. Podle organizátorů se od 1. do 3. března nebude v hale nudit nikdo, kdo chce nejen fandit, ale také se stolním tenisem pobavit. Zejména pak po oba víkendové dny.

Po pátečním kvalifikačním dni a bojích v soutěžích mužů a žen do 21 let budou známi aktéři play off v bojích tituly mistrů republiky. Ty obhajují v nejprestižnějších kategoriích Pavel Širuček a Hana Matelová. Jednoduché to však nebude mít ani jeden z nich. V obou kategoriích je hned několik dalších adeptů na medailové pozice i samotné zlato.

Podle únorového světového žebříčku je nejlepším českým hráčem loňský finalista Lubomír Jančařík. V německém Post SV Mülhausen odvádí skvělé výkony a oproti svým soupeřům má motivací navíc. Ještě nikdy titul mistra republiky neslavil. To Pavel Širuček kromě loňského zlata má ve své sbírce vítězství i v roce 2015. A navíc před několika dny svoji formu naplno předvedl na Portugal Open, kde se probojoval až do čtvrtfinále. „Je to specifický turnaj, na kterém vždycky chci udělat co nejlepší výsledek. Budou tam nejlepší čeští hráči a diváci se mají na co těšit. Favoritů je hned několik. Myslím, že sedm až osm hráčů může klidně na titul pomýšlet,“ říká úřadující mistr republiky.

Má samozřejmě pravdu. Jsou zde zkušení Tomáš Konečný, Tomáš Tregler či Jiří Vráblík. A pak také úřadující mistr Evropy do 21 let Tomáš Polanský. Ten letos obhajobu titulu v jedenadvacítkách vynechává a bude se soustředit právě na dvouhru mužů.

Mezi ženami je jasnou favoritkou Hana Matelová. Účastnice letošního prestižního turnaje TOP 16 je nejlepší českou hráčkou posledních let, ovšem zkušená Dana Čechová, stejně jako Karin Adámková, Aneta Kučerová či juniorka Zdena Blašková jí nedají nic zadarmo.

Šampionát v Teplicích bude opravdovým svátkem pro všechny účastníky i fanoušky Pro děti bude připravena jedinečná ping-pongová aréna, pro dospělé pak soutěže i exhibice. Celý podnik slibuje kvalitní sportovní podívanou.

Páteční kvalifikace dvouhry mužů a žen začne v 10 hodin, odpoledne v 17 hodin zahájí boje muži a ženy do 21 let. V hlavní soutěži bude startovat 32 mužů a 24 žen, program sobotního hracího dne začne v 9.30 hodin. Nové mistry republiky budeme znát v neděli 3. března v odpoledních hodinách, v 9.30 začne semifinálový blok, první finále ve smíšené čtyřhře je na programu ve 14 hodin.

Tituly v jednotlivých kategoriích obhajují

Dvouhra mužů: Pavel ŠIRUČEK (DARTOM BOGORIA Grodzisk), dvouhra žen: Hana MATELOVÁ (Etival ASRTT 1), čtyřhra mužů: Pavel ŠIRUČEK (DARTOM BOGORIA Grodzisk), Tomáš TREGLER (TTC Ostrava 2016), čtyřhra žen: Nikita PETROVOVÁ, Kristýna ŠTEFCOVÁ (obě SKST Baník Havířov), smíšená čtyřhra: Tomáš POLANSKÝ (1. FC Saarbrücken-TT), Hana MATELOVÁ (Etival ASRTT 1), dvouhra juniorů do 21 let: Tomáš POLANSKÝ (1. FC Saarbrücken-TT), dvouhra juniorek do 21 let: Zdena BLAŠKOVÁ (SK Dobré).

 

Související novinky

Všechny novinky