K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Finále Českého poháru opět v Havířově


Loňský vítěz mužské kategorie El Niňo Praha je velkým favoritem i letos

Podobně jako v loňském roce se finálový turnaj Českého poháru bude hrát v Havířově. V neděli 10. prosince nejlepší čtyři týmy v každé kategorii změří síly o vítěze 27. ročníku. Jako obvykle si vítěz zajistí právo účasti v Poháru ETTU a vybojuje druhou nejcennější českou trofej. Tu obhajují z loňského roku muži SF SKK El Niňo Praha a ženy MSK Gumotex Břeclav.

Oba celky budou největšími favority i letos, ovšem soupeře mají tradičně kvalitní. Mezi muži se do Final Four probojovali také DTJ Hradec Králové, TJ Ostrava KST a SF SK Kotlářka EN Praha. Podobně jako v minulém ročníku ani letos v poháru nebojoval český mistr TTC Ostrava 2016, ovšem to nemění nic na faktu, že trojice Jakub Kleprlík, Antonín Gavlas a David Reitšpies bude muset už od semifinále bojovat naplno. „Do Havířova rozhodně přijedeme v nejsilnější sestavě. Naším cílem je obhájit trofej, ale pochopitelně nás nečeká snadný úkol. Ostrava i Hradec Králové mají zkušené mančafty, takže od začátku do toho půjdeme na sto procent,“ řekl trenér Pražanů Josef Plachý.

Podobné to bude i v kategorii žen, kde bude Břeclav platit za mírného favorita, ale týmy CDU – SPORT Stolní tenis Ostrava, MK Řeznovice TT Moravský Krumlov a SK Dobré nepřijedou do Havířova pouze na výlet. Moc dobře si to uvědomuje i trenér Břeclavi Petr Nedoma. „Nám se v posledních letech v poháru dařilo. V závěrečných bojích jsme dokázali dokonce dvakrát porazit Hodonín, který přitom vybojoval v tom roce mistrovský titul. Pohár je zkrátka naše oblíbená soutěž a také letos bychom v něm chtěli vystoupat až na vrchol. Nejlepší český klub Hodonín se sice nakonec odhlásil a nehrál, ovšem i tak jsou naši soupeři velmi kvalitní.“

Tým Břeclavi přijede do Havířova v plné síle, kvarteto Dana Čechová, Vivien Ellöová, Karin Adámková a Aneta Kučerová nemá, co do vyrovnanosti, mezi účastníky konkurenci, ovšem turnaj družstev mívá často překvapivého vítěze. „Bude to pochopitelně těžké, Ostrava před několika dny dokázala porazit Moravský Krumlov v extralize a hraje určitě ve velké pohodě. Ale my jsme oba celky právě v extralize porazili, tak se nám to doufám povede i tentokrát,“ dodal Petr Nedoma.

Semifinálové dvojice se budou losovat přímo v den konání. Samotné semifinále je na programu od 9 (ženy) a 11 hodin (muži), finále mají začátek ve 14 a 16 hodin.

Celý program navíc můžete sledovat živě na ping-pong.tv