K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Finále Českého poháru se hraje v sobotu v Havířově


Vítězství z minulého ročníku obhajují muži El Niňa Praha a ženy Břeclavi

Tři dny před Vánocemi se v Havířově rozhodne o vítězích 29. ročníku Českého poháru. V sobotu 21. prosince se na severu Moravy uskuteční letošní finálový turnaj, na který se kvalifikovaly čtyři nejlepší týmy v soutěži mužů a stejný počet v soutěži žen.

Putovní poháry pro vítěze opustí minimálně na víkend klubovny pražského El Niňa a Břeclavi. Právě tato dvě družstva vloni ve finále v Havlíčkově Brodu zvítězila. Obě budou v Havířově tento triumf obhajovat.

Soupeři suveréna extraligové soutěže mužů El Niňa budou týmy TJ Ostrava KST, SKST Cheb a SKST EUROMASTER Liberec. Pražané půjdou do bojů v roli jasného favorita, v pondělí postoupili do čtvrtfinále Poháru ETTU a o víkendu by rádi zvedli opět nad hlavu Český pohár. „Takové jsou naše cíle v první polovině sezony. Postoupit v evropské pohárové soutěži a zvítězit v domácím poháru. Jeden cíl už máme zdárně za sebou. Výhra v osmifinále nad belgickým Hobokenem nás velmi těší, i když jsme v odvetě na domácích stolech prohráli. Pro postup bylo klíčové první utkání v Belgii, které hráči skvěle zvládli. V domácím prostředí na nás dolehla asi už i únava a také pocit, že máme postup jistý. Nehráli jsme špatně, ale soupeř byl o něco lepší. Co je ale hlavní, jsme ve čtvrtfinále a kluci už se moc těší na francouzského soupeře,“ vrátil se ještě k úspěšnému vystoupení v Poháru ETTU trenér Petr Kaucký.

Trojice Dmitrij Prokopcov, Jakub Kleprlík a Stanislav Kučera si na nedostatek zápasů opravdu stěžovat nemůže. Ve stejném složení hraje s drobnými výjimkami od začátku sezony, a ne jinak tomu bude i v Havířově. Koho považuje trenér Kaucký za největšího soupeře v cestě za vítězstvím? „Uvidíme, jak na tomu budou Cheb a Liberec s cizinci. Zda přijedou kompletní. Podle toho budou vypadat jejich ambice. Ale obecně si myslím, že Cheb s Tomášem Treglerem v čele bude velmi těžký soupeř, totéž platí o Liberci, pokud bude k dispozici Egypťan Shouman. Ostrava je letos také hodně silná, jednoduché to zkrátka nebude. My sázíme na to, že máme nejvyrovnanější kádr. Bude se hrát na dvou stolech jiným způsobem, než v extralize, a to by měla být naše výhoda.“

Podobně jako hráči El Niňa, jsou také hráčky Gumotexu Břeclav připraveny poprat se o další pohárovou trofej. V extralize ještě letos neprohrály a vedou tabulku před mistrovským Hodonínem, který dokázaly na podzim porazit. SKST Stavoimpex Hodonín bude zřejmě jejich největším soupeřem v boji o vítězství. Zbylými dvěma účastníky finálového turnaje jsou SK Dobré a CDU SPORT – Stolní tenis Ostrava. „Finále poháru povařujeme za jeden z vrcholů sezony, navíc vrcholů, na němž se nám v posledních letech daří. Určitě i letos bychom chtěli tuto soutěž vyhrát,“ vzkazuje soupeřkám trenér Břeclavi Petr Nedoma.

Také on disponuje velmi kvalitním kádrem. Trojice Dana Čechová, Karin Adámková a Maďarka Leonie Hartbrichová minulý týden v extraligové dohrávce porazila SK Dobré a je tedy ve formě. „Nemá cenu hovořit o tom, kdo je favorit a kdo ne. Tohle je velmi specifická soutěž, rozhodne momentální forma v aktuálním dni. Je nám jasné, že například Hodonín postupem v Lize mistrů dokázal, jak silný má kádr, ale my jsme tohoto našeho velkého rivala před dvěma lety v poháru porazili, uspěli jsme i letos v extralize, takže si musíme věřit i nyní. Bude to ovšem velmi těžké,“ dodává Petr Nedoma.

Finálový turnaj Českého poháru v Havířově začne semifinálovými duely žen v 9 hodin. Od 11 hodin proti sobě nastoupí v semifinále mužské týmy. Finále a utkání o 3. místo jsou na programu od 13.30 hodin (ženy) a 15.30 hodin (muži). Los proběhne v pátek. Finále poháru budete moci sledovat také živě na ping-pong.tv.