K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hana Matelová jedinou českou hráčkou na North American Open


Do bojů zasáhne česká reprezentantka až v pátek, je v singlu čtrnáctou nasazenou

V kanadském Markhamu začal turnaj s poměrně dlouhým názvem Benemax-Virgo 2019 ITTF Challenge Plus, North American Open. Jde o podnik celoročního okruhu, na němž se body započítávají do světového žebříčku.

Není tedy divu, že si i na konci roku řada hráčů a hráček, kteří bojují o co nejlepší pozici v rankingu směrem k olympiádě v Tokiu, tento turnaj zařadila do svého kalendáře. Chybí sice absolutní špička, ovšem i tak je přihlášeno několik hvězd. Například mistr Evropy z roku 2016 Francouz Emmanuel Lebesson je nasazenou jedničkou ve dvouhře mužů, dvojkou je známý Ind Sharath Kamal Achanta a trojkou Belgičan Cedric Nuytinck.

Dvouhra žen je obsazena ještě lépe, jedničkou je Japonka Kasumi Ishikawová, dvojkou její krajanka Miu Hiranová a trojkou Hitomi Satoová. Účast kvalitních Japonek tak trochu přidalo vrásek na čele jediné české zástupkyni na turnaji Haně Matelové. I ona by totiž ráda na turnaji uspěla, je čtrnáctou nasazenou hráčkou a nemusí hrát kvalifikaci. Do bojů vstoupí už v pátek 6. prosince. V Markhamu navíc bude startovat také ve čtyřhře s Barborou Balážovou, což bude pro obě hráčky dobrá příprava před prestižním turnajem ITTF World Tour Grand Finals, který se hraje v polovině prosince v Číně.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE