K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hana Matelová na Hong Kong Open v hlavní soutěži v singlu


V závěrečném souboji kvalifikace vyřadila 47. hráčku žebříčku Lin Ye ze Singapuru

Ze tří českých zástupců na turnaji Seamaster 2019 ITTF World Tour v Hong Kongu nemusí ani jeden po kvalifikaci balit kufry. Hana Matelová se prokousala kvalifikací dvouhry žen, Pavel Širuček s Tomášem Polanským sice dvouhru hrát nebudou, ale senzačně postoupili ve čtyřhře.

Českému deblovému páru se povedl mimořádný kousek. V závěrečném kole vyřadili úřadujícího mistra světa ve čtyřhře Číňana Wang Chuqina. Ten v Hong Kongu nehrál se svým partnerem na šampionátu v Budapešti Ma Longem, nýbrž s Xue Feiem. A po pětisetovém boji odcházeli Číňané od stolu poraženi. Soupeřem českého páru v prvním kole hlavní soutěže budou Japonci Masataka Morizono, Maharu Yoshimura.

Ve dvouhře už bohužel čeští hráči tolik důvodů k radosti neměli. Ve druhém kole narazili dokonce na sebe a po vyrovnaných prvních čtyřech setech vyhrál další dva zkušenější Širuček a postoupil do třetího kola. V něm změřil síly s Japoncem Kazuhiro Yoshimurou. Opět velmi vyrovnaný souboj rozhodl Japonec ve svůj prospěch v koncovkách pátého a šestého setu.

Ve dvouhře se v Hong Kongu naopak představí v hlavní soutěži Hana Matelová. Byla v kvalifikaci nasazena přímo do druhého kola a v něm si snadno poradila s Li Yu-Jhun z Taiwanu. V boji o postup ji čekala 47. hráčka světového žebříčku Lin Ye ze Singapuru. Po sedmisetovém boji se z postupu radovala česká reprezentantka. „Musím říct, že se mi sešlo všechno, měla jsem hodně štěstí, zvlášť v sedmém setu a zvládla jsem obě koncovky. Šestého i sedmého setu. Vážně, hezký zápas,“ komentovala svůj postup Hana Matelová.

Česká reprezentantka se v hlavní soutěži představí i ve čtyřhře společně s Barborou Balážovou. K postupu přitom neměla daleko ani v mixu. Společně s Tomášem Polanským v závěrečném kole kvalifikace vedli nad srbskou dvojicí Aleksandar Karakaševič, Izabela Lupuleskuová 2:0 na sety. Slibné vedení však nedotáhli do vítězného konce a do hlavní soutěže postoupili Srbové. „Mix byl skvělý do stavu 2:0 na sety a 3:0 ve třetím. Hráli jsme velmi dobře, jenže pak se karta obrátila. My jsme udělali spoustu jednoduchých chyb, a to rozhodlo. Je to velká škoda, protože si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas,“ dodala.

 

Seamaster 2019 ITTF World Tour, Hang Seng Hong Kong Open

Výsledky českých hráčů a hráček

Kvalifikace dvouhry mužů, 2. kolo: Pavel ŠIRUČEK – Tomáš POLANSKÝ 4:2 (7,-9,6,-6,3,9), 3. kolo: Kazuhiro Yoshimura (Jap.) – Pavel ŠIRUČEK 4:2 (6,10,-2,-2,10,8).

Kvalifikace dvouhry žen, 2. kolo: Hana MATELOVÁ – Li Yu-Jhun (Taiwan) 4:0 (6,8,8,7), 3. kolo: Hana MATELOVÁ – Lin Ye (Sing.) 4:3 (-11,3,12,-8,-7,9,7).

Kvalifikace čtyřhry mužů, 2. kolo: Pavel ŠIRUČEK, Tomáš POLANSKÝ – Wang Chuqin, Xue Fei (Čína) 3:2 (9,-7,-8,9,7).

Kvalifikace smíšené čtyřhry, 2. kolo: Aleksandar Karakaševič, Izabela Lupuleskuová (Srb.) – Tomáš POLANSKÝ, Hana MATELOVÁ 3:2 (-7,-7,7,8,5).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

 

Související novinky

Všechny novinky