K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hana Matelová se kvalifikovala na únorový turnaj TOP16


Česká reprezentantka si prestižní měření sil nejlepších Evropanek zahraje poprvé v kariéře

Hana Matelová se díky svému postavení v prosincovém evropském žebříčku dostala mezi patnáct nominovaných hráček na prestižní turnaj TOP16. Ten se uskuteční na 2. a 3. února ve švýcarském Montreaux.

Kdysi dávno se tomu turnaji (přesněji řečeno jeho předchůdci, který se hrál pod názvem TOP12) říkalo turnaj pravdy. Hrálo se systémem každý s každým a jeho vítěz si musel sáhnout hluboko do zásobníku svých sil. Současný model už tolik „drsný“ není, přesto turnaj neztratil nic na své vážnosti. Hraje se na něm o slušnou dávku bodů do světového žebříčku, zajímavé prize money a také o místa pro Světový pohár v roce 2019.

Česká ženská jednička přiznala, že už v nominaci ani nedoufala. „Nedařilo se mi na mistrovství Evropy ani na Swedish Open, takže jsem si trochu na žebříčku pohoršila. Zlom ale nastal v Linzi na Austria Open, kdy jsem s tureckou hráčkou v kvalifikaci prohrávala 0:3 a 9:10, zápas jsem otočila a najednou to šlo. Porazila jsem pak Matildu Ekholmovou a prohrála až poslední kolo kvalifikace s Japonkou. Pak mi vyšlo i Bělorusko, tam jsem postoupila mezi šestnáct nejlepších. Nakonec z toho bylo dost bodů, abych se nominovala na TOP16. Mám z toho samozřejmě obrovskou radost, je to poprvé, co si tento turnaj zahraji“ řekla Hana Matelová.

V elitní společnosti se přitom nemusí vůbec cítit jako úplný nováček. Řadu hráček elitní evropské patnáctky už v minulosti porazila. A s tímto vědomím do turnaje půjde. „Hovořit o ambicích je opravdu hodně těžké. Bude se hrát hned od začátku vyřazovacím způsobem, takže klíčový bude los. Moc bych si přála, abych na turnaji odehrála víc než jen jeden zápas,“ přemýšlí nad šancemi.

A jak bude probíhat její příprava na tento první vrchol v novém roce? „Normálně běží sezona, takže žádná speciální příprava nebude. Na konci roku si chci trochu odpočinout od stolního tenisu, absolvuji nějaké kondiční soustředění, pak bych ráda na pár dnů někam do tepla a od ledna už to běží dál. Bude turnaj v Maďarsku, čeká nás čtvrtfinále Ligy mistrů a asi i nějaká liga.“

Seznam nominovaných hráčů a hráček na TOP16 najdete ZDE