K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hana Matelová si opět zahraje prestižní turnaj TOP 16


Zatímco česká reprezentantka má místo jisté, Pavel Širuček je prvním náhradníkem

Podobně jako v loňském roce se může Hana Matelová těšit na atmosféru turnaje nejlepších evropských hráčů a hráček ve švýcarském Montreux ve dnech 8. – 9. února. Prestižní TOP 16 se hraje jako Evropský pohár a je tak kvalifikačním podnikem na Světový pohár.

Česká ženská jednička v Montreux hrála už v loňském roce, kdy prohrála v prvním kole s Rumunkou Bernadette Szocsovou 2:4. Letos je třináctá nasazená a musí opět počítat s těžkým losem. Bude hrát proti hráčce z elitní osmičky evropského žebříčku.

O jedno jediné místo utekla přímá nominace Pavlu Širučkovi, který je v redukovaném evropském žebříčku (na turnaji mohou startovat pouze dva hráči z jedné země) šestnáctý. Své místo však musel přenechat domácímu Švýcaru Lionelu Weberovi, který bude startovat na divokou kartu. Širuček je tedy prvním náhradníkem (Němci Patrick Franziska a Ruwen Filus jsou v žebříčku před Širučkem, ovšem nahradit mohou pouze německé hráče) a na svoji šanci ještě musí počkat. Do dějiště turnaje by však měl také odcestovat.

 

Evropský pohár TOP 16, Montreux

Pozvaní hráči a hráčky

Muži: Mattias Falck (Švéd.), Timo Boll, Dimitrij Ovtcharov (oba Něm.), Simon Gauzy (Fr.), Liam Pitchford (Angl.), Vladimir Samsonov (Běl.), Kristian Karlsson (Švéd.), Marcos Freitas (Portug.), Jonathan Gróth (Dán.), Daniel Habesohn (Rak.), Tomislav Pucar (Chorv.), Robert Gardos (Rak.), Emmanuel Lebesson (Fr.), Wang Yang (Sloven.), Darko Jorgič (Slovin.), Lionel Weber (Švýc.).

Ženy: Sofia Polcanová (Rak.), Bernadette Szocsová (Rum.), Petrissa Soljaová (Něm.), Han Ying (Něm.), Elizabeta Samarová (Rum.), Li Qian (Pol.), Matilda Ekholmová (Švéd.), Margaryta Pesocká (Ukr.), Georgina Potaová (Maď.), Ni Xia Lian (Luc.), Britt Eerlandová (Niz.), Polina Michajlovová (Rus.), Hana MATELOVÁ, Barbora Balážová (Sloven.), Li Jie (Niz.), Rachel Moretová (Švýc.).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE