K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hana Matelová si pochvaluje přípravu v Hong Kongu

BALAZOVA Barbora, MATELOVA Hana BrychtaJan_ITTF_EuropeanChampionships_20161022_101053_D71_3805_home

Česká reprezentantka se těší na debly s Bárou Balážovou a hlavně pak na ME v Lucembursku

Po světovém šampionátu v německém Düsseldorfu si dala Hana Matelová od stolního tenisu na měsíc klid. Po dlouhé době strávila opravdovou dvoutýdenní dovolenou u moře a na chvíli chtěla zapomenout, že je profesionální sportovkyní. Přípravu na novou sezonu tak zahájila až začátkem července.

Jak jste s přípravou spokojená?

Začala jsem jako sparring s juniorskou reprezentací před evropským šampionátem mládeže a pak jsem odletěla na tři týdny do Asie. Byla jsem nejprve týden v Taiwanu a pak dva týdny v Hong Kongu. Moc se mi to líbilo, hlavně kemp v Hong Kongu. Byla jsem tam sama, ovšem v tréninkové skupině, kde se tvrdě makalo. Systém se mi moc líbil a pevně doufám, že se to projeví v první polovině sezony.

Kvůli asijskému kempu jste nestihla ani kontrolní turnaj na začátku srpna v Ostravě. Nemrzí vás to?

Kdybych si teď zpětně mohla vybrat, zase bych volila přípravu v Asii. Zkrátit ji o týden, to by nemělo cenu, troufám si říct, že každý den tréninku v tamních podmínkách je lepší, než konfrontace s hráčkami, které velmi dobře znám.

A sledovala jste alespoň výsledky klání nejlepších českých hráček?

Samozřejmě. Asi to byl těžký turnaj, ale výsledky mě nepřekvapily. Tušila jsem, že Iveta Vacenovská turnaj vyhraje. Je to i po roční pauze pořád skvělá hráčka. Za ní to bylo vyrovnané, Dana Čechová, Kačka Tomanovská, Aneta Kučerová. To se dalo čekat. Pro mne jsou přece jen důležitější akce, které nás čekají v srpnu a pak vrchol v září. Mám pochopitelně na mysli mistrovství Evropy družstev v Lucembursku.

Absolvujete nyní dva turnaje okruhu World Tour a budete na nich hrát také čtyřhru se Slovenkou Bárou Balážovou. Těšíte se?

Samozřejmě, a jak. Bára se po únorovém turnaji v Kataru dost nepříjemně zranila a vlastně půl roku nehrála. Teď jede se mnou do Bulharska i na následující Czech Open hrát pouze čtyřhru. Tak uvidíme, jak nám to spolu půjde. Máme pořád v hlavě účast na World Tour Grand Final, protože v únoru jsme právě v Kateru nasbíraly docela dost bodů za účast v semifinále a jsme v průběžném pořadí čtyřhry patnácté. Hrát bude sedm nebo osm nejlepších párů. Možná by se dalo o jedno z míst ještě poprat.

A co dvouhra? Po návratu Ivety Vacenovské jste přišla o výsadu české jedničky a nebudete například na Czech Open mezi nasazenými. Bude to těžší?

Jistě, budu muset hrát kvalifikaci, ale to je na jiných turnajích stejně běžné. Uvidím, jak se projeví právě ta asijská příprava a zda se mi podaří na velmi dobře obsazeném turnaji v Olomouci udělat dobrý výsledek. Dobré je alespoň to, že v Bulharsku i Olomouci budeme nasazené ve čtyřhře. Stejně ale beru obě akce jen jako přípravu na evropský šampionát v Lucembursku. Na ten se chceme dobře naladit a pokusit se zase zabojovat o medaili.“