K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Harimoto opět řádil, Asijský pohár přesto ovládli Číňané


Talentovaný Japonec získal další skalp, tentokráte ten nejcennější

Už se zdálo, že zářná kariéra 14letého Tomokaza Harimota přeci jen zažívá slabší fázi. Na únorovém Světovém poháru družstev v Londýně prohrál japonský supertalent s Liamem Pitchfordem, o čtrnáct dní později musel ve čtvrtfinále Katar Open strávit debakl 0:4 od Huga Calderana. A třináctý hráč světa se nečekaně brzy pakoval i z German Open, kde jej už v prvním kole zastavil Ruwen Filus.

Jenže Harimoto nezpanikařil. Jako by si svůj špičkový výkon schovával na okamžik, kdy bude moci znovu šokovat svět stolního tenisu. A takový moment se naskytl 6. dubna v kvalifikační skupině Asijského poháru. Zázračné japonské dítě před domácím publikem v Jokohamě porazilo ostříleného Chuanga Chih-yuana a následně zdolalo také světovou jedničku Fan Zhendonga.

Harimoto tak potvrdil, že už ve 14 letech je schopen porazit kohokoliv.

Ke škodě jeho inspirujícího příběhu se mu hned další zápas na Asijském poháru nevyvedl. Ve čtvrtfinále, trochu překvapivě, nestačil na Jeong Sang-euna. Nicméně Harimoto se z porážky oklepal, a nakonec na turnaji obsadil solidní pátou příčku s celkovým skóre pěti výher a jediného neuspěchu.

Když byla hrozba jménem Tomokazu Harimoto odstraněna ve čtvrtfinále, cesta na stupně vítězů se otevřela reprezentantům Číny. Fan Zhendong dal zapomenout na klopýtnutí v kvalifikační skupině a bez potíží došel do závěrečného souboje o turnajový titul. V něm vyzval krajana Lina Gaoyuana, jenž si v kvalifikaci rovněž vybral slabší chvilku (prohrál 0:3 s Lee Sang-su), ale v hlavní soutěži už dokazoval své nesporné kvality.

Finále mezi dvěma krajany se proměnilo v jasnou demonstraci síly Fan Zhendonga, který po výhře 4:0 slavil zisk Asijského poháru.

Rovněž mezi ženami obstaraly závěrečné utkání reprezentantky Číny. Díky lépe zvládnutým koncovkám prvních dvou setů se z vítězství radovala světová dvojka Zhu Yuling, dle žebříčku nejlepší hráčka planety Chen Meng se musela spokojit s druhým místem. Japonské publikum potěšila třetí příčkou Kasumi Ishikawová, její krajanka Miu Hiranová, loňská senzační vítězka, skončila pátá.

 

Asijský pohár 2018, Jokohama

Hlavní soutěž mužů

Čtvrtfinále: Fan Zhendong (Čína) – Koki Niwa (Japonsko) 4:1 (-9,4,3,10,6), Lee Sang-su (Jižní Korea). Nima Alamian (Írán) 4:1 (-9,9,4,4,7), Lin Gaoyuan (Čína) – Wong Chun Ting (Hongkong) 4:1 (6,9,5,-9,6), Jeong Sang-eun (Jižní Korea) – Tomokazu Harimoto 4:1 (7,-8,9,5,8).

Semifinále: Fan Zhendong – Lee Sang-su 4:1 (4,5,-9,9,4), Lin Gaoyuan – Jeong Sang-eun 4:0 (9,8,8,14).

Finále: Fan Zhendong – Lin Gaoyuan 4:0 (3,13,8,11).

Hlavní soutěž žen

Čtvrtfinále: Zhu Yuling (Čína) – Miu Hiranová (Japonsko) 4:2 (4,-11,5,-10,9,5), Chen I-Ching (Tchaj-wan) – Suh Hyo-won (Jižní Korea) 4:2 (6,10,2,-4,-13,6), Chen Meng (Čína) – Chen Szu-Yu (Tchaj-wan) 4:2 (8,-10,2,6,-9,3), Kasumi Ishikawaová (Japonsko) – Doo Hoi Kem (Hongkong) 4:0 (6,11,7,4).

Semifinále: Zhu Yuling – Chen I-Ching 4:1 (8,6,7,-5,6), Chen Meng – Kasumi Ishikawaová 4:1 (7,9,-10,5,9).

Finále: Zhu Yuling – Chen Meng 4:1 (10,10,-10,3,4).

 

Kompletní informace o Asijském poháru naleznete zde