K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Harimoto v Olomouci vyřadil legendárního Samsonova


Čtvrteční vzájemný duel vyhrál patnáctiletý Japonec po obrovském boji 4:3

Turnaj Czech Open v Olomouci vyvrcholí až v neděli, už v průběhu pátečního druhého hracího dne hlavní soutěže však zaplněné tribuny viděly stolní tenis absolutní světové úrovně. Ve dvouhře mužů a žen se hrálo o postup do čtvrtfinále, kam se probojovali všichni největší favorité.

Mezi muži je tím vůbec největším Němec Dimitrij Ovtcharov, který je aktuálně pátý na světovém žebříčku a díky tomu turnajovou jedničkou. Ve druhém kole s přehledem přehrál Korejce Park Ganghyeona 4:0 a byl pochopitelně velmi spokojený. „Letos jsem byl dlouho zraněný a teprve se vracím zpátky. Ale myslím si, že jsem každým týdnem silnější. Toto je můj čtvrtý turnaj po návratu a jsem poprvé ve čtvrtfinále. A během zápasu jsem cítil skvělou podporu od publika. Dodala mi sílu a sebevědomí. Zatím tu mám za sebou dva dobré zápasy, dvě vítězství. A zítra hraji proti Liamu Pitchfordovi. On má teď skvělou formu, ale zatím mám proti němu hodně pozitivní skóre tak doufám, že ho ještě vylepším,“ sdělil po postupu do čtvrtfinále německý stolní tenista.

Ve čtvrtfinále se tedy nasazená jednička utká s vysokým Angličanem, který porazil Číňana Zhang Yudonga 4:3. Pitchoford vyhrál první set, ale pak převzal iniciativu jeho soupeř. Za stavu 1:3 se Angličan přece jen dokázal zkoncentrovat a nakonec se z vítězství radoval on. „Přestal jsem se dobře pohybovat a úplně hrát. Soupeř dobře měnil taktiku, jenže já jsem i za nepříznivého stavu cítil, že mohu vyhrát. V rozhodujícím setu jsem zahrál několik rychlých balónků, dobře jsem je umisťoval a nakonec se mi podařilo vyhrát. Mám z toho obrovskou radost. Je dobře, že Evropané dokážou porážet čínské hráče. Zhang Yudong sice nepatří mezi ty, kteří objíždějí hodně turnajů, ale bylo příjemné ho porazit,“ řekl po vítězném boji anglický reprezentant.

Mezi nejlepších osm se probojovali další skvělí hráči. Číňan Zheng Peifeng, Němec Bastian Steger, Portugalec Marcos Frietas, Rakušan Daniel Habesohn, po nádherném souboji se svým deblovým parťákem Jonathanem Grothem také Němec Patrick Franziska a Japonec Tomokazu Harimoto. Ten v posledním zápase celého programu porazil běloruskou legendu Vladimíra Samsonova 4:3. Byl to jejich čtvrtý vzájemný duel a i z něj vyšel vítězně japonský talent.

Do čtvrtfinále postoupila také Němka Sabine Winterová, která porazila podruhé za sebou obranářku. Tentokrát Polku Li Qian 4:0. Podruhé v tomto roce se probojovala mezi osm nejlepších hráček na turnaji. Poprvé to bylo na TOP 16 v Montreaux. „Je to velmi těžké dostat se tak daleko, protože i v kvalifikaci je spousta dobrých hráček. Hodně Číňanek, Japonek a dalších. Tady jsem měla trochu více štěstí na los než v minulosti, takže jsem ráda, že jsem tu šanci využila a že jsem ve čtvrtfinále. Porazila jsem dvě obranářky, já proti nim hraji ráda. Ale pořád je porážet je velmi těžké. Do obrany se mi však v Olomouci hraje dobře a doufám, že v tom budu pokračovat dál.“ Šanci mít určitě bude, protože v sobotním semifinále ji čeká čínská obranářka Wu Yang.

Winterová přitom bude jedinou Evropankou, která se vtěsnala do čtvrtfinále. Společnost ji bude dělat Portoričanka Adriana Diazová, Japonky Saki Shibatová, Miu Hiranová, nasazená jednička Kasumi Ishikawová i dvojka Mima Itoová a Číňanky Wu Yang a Wen Jia.

 

Seamaster ITTF World Tour 2018 Czech Open, Olomouc

Výsledky pátečního odpoledního programu

Dvouhra muži, 2. kolo: Dimitrij Ovtcharov (Něm.) – Park Ganghyeon (Kor.) 4:1 (3,-9,5,7,9), Liam Pitchford (Angl.) – Zhang Yudong (Čína) 4:3 (7,-10,-12,-7,6,6,3), Zheng Peifeng (Čína) – Mizuki Oikawa (Jap.) 4:3 (5,3,-5,3,-8,-8,4), Bastian Steger – Ricardo Walther (oba Něm.) 4:3 (-5,-10,10,8,11,-10,6), Marcos Freitas (Port.) – Maharu Yoshimura (Jap.) 4:0 (9,6,9,8), Daniel Habesohn (Rak.) – Kirill Gerassimenko (Kaz.) 4:1 (10,-8,11,10,6), Patrick Franziska (Něm.) – Jonathan Groth (Dán.) 4:2 (9,-6,7,3,-9,9), Tomokazu Harimoto (Jap.) – Vladimír Samsonov (Běl.) 4:3 (7,-7,6,-11,4,-8,5).

Dvouhra žen, 2. kolo: Adriana Diazová (Portor.) – Matilda Ekholmová (Šv.) 4:3 (5,5,4,-2,-3,-6,5), Saki Shibatová (Jap.) – Bernadette Szcocsová (Rum.) 4:0 (7,5,8,9), Miu Hiranová – Miu Nagasakiová (obě Jap.) 4:0 (5,9,10,5), Kasumi Ishikawová – Honoka Hashimotová (obě Jap.) 4:2 (7,7,-7,6,-9,4), Sabine Winterová (Něm.) – Li Qian (Pol.) 4:0 (9,2,6,8), Wu Yang – Sun Mingyang (obě Čína) 4:0 (8,7,3,9), Wen Jia (Čína) – Yu Fu (Portug.) 4:0 (1,6,9,3), Mima Itoová (Jap.) – Liu Gaoyang (Čína) 4:1 (9,-4,8,9,5).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE