K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Havířov v televizní předehrávce porazil Liberec


Petr David tentokrát zahrál jako správná týmová jednička a zařídil dva body

Dva kluby, které měly v dosavadním průběhu Extraligy mužů na svém kontě jediné vítězství, proti sobě nastoupily v předehrávce 8. kola. Před kamerami ping-pong.tv a také stanice ArenaSport TV se více dařilo domácím. Vítězství 3:1 bylo zasloužené a zásadní měrou se na něm podílel Petr David.

Nejzkušenější hráč havířovského družstva neměl nijak oslnivý vstup do sezony, ovšem tentokrát zmobilizoval všechny síly a své kolegy podržel. Hned v úvodní dvouhře přitom musel vybojovat pětisetovou bitvu proti Jakubu Seibertovi. Měl pomalejší vstup do zápasu, ale nakonec se radoval z výhry. „Bylo to pro mne moc důležité vítězství. Od začátku sezony se trápím, to jsem snad ještě nikdy nezažil. Spoustu zápasů jsem měl dobře rozehraných a nakonec jsem je prohrál. Proto jsem se i teď v rozhodujícím setu hodně bál. Kuba je výborný hráč, hrávám s ním vyrovnané zápasy, takže to rozhodně nebylo snadné ani tentokrát,“ usmíval se spokojený Petr David.

Na jeho bojovný výkon navázal ve druhém zápase Ondřej Bajger, který vyprovodil od stolu Michala Blinku bez ztráty setu. Jak ovšem přiznal, nebylo to rozhodně snadné. „Ono to podle výsledku vypadá, že šlo všechno hladce, ale potřeboval jsem vyhrát koncovku prvního setu. Teprve až pak jsem se uklidnil. Taky nemám letos zatím příliš dobrou bilanci. Netuším, čím to může být. Asi od všeho trochu. Změnil jsem prostředí, pak byla soutěž přerušena, teď k tomu to testování. Snad už to bude všechno dobré,“ řekl po zápase.

Skvěle rozehranou partii mohl a chtěl dotáhnout do vítězného konce Jan Valenta. Nejmladší člen domácího týmu však neměl štěstí. Zradila ho psychika, protože tři výborně rozehrané sety proti Davidu Průšovi ztratil v závěru. Dva setboly nevyužil už ve druhém dějství, dalších pět za stavu 10:5 ve třetím a 10:8 vedl i v setu čtvrtém. Jeho soupeř ovšem s klidem po zápase přiznal, že tohle se stává i jemu. „Někdy to tak zkrátka je, taky jsem často prohrál takhle v koncovkách. Já vlastně ani nevím, kde se to otočilo. Samozřejmě, hodně důležitý byl třetí set, kde jsem stáhl vysoké vedení a vyhrál. Ale znovu říkám, prohrát tři dobře rozehrané koncovky, to se mi taky stalo. My se s Honzou známe, hodně jsme spolu trénovali v Praze na Kotlářce. A konečně jsem ho asi po třech letech porazil,“ hovořil spokojený David Průša.

Jeho bod sice dal hostům naději a zvrat v utkání, ale ten se nakonec nekonal. Nedovolil to Petr David, jemuž se vrátila pohoda na raketu. V úvodu duelu s Michalem Blinkou sice ještě často kazil, ale bojovným výkonem otočil nepříznivý vývoj prvního setu a nakonec z toho bylo vítězství 3:0. „První set mi Michal daroval. Tam vedl hodně a pak udělal spoustu chyb. Myslím, že mi hodně pomohlo vítězství v první dvouhře. Hlava už začala normálně fungovat, začal jsem si věřit. To bylo důležité,“ spokojeně hodnotil svůj výkon.

S ním byl spokojený i trenér Kamil Koutný, který v minulých utkání sledoval, jak jeho svěřenci prohrávají jednu koncovku za druhou. „Moc bych si přál, aby se Petr s Ondrou psychicky zvedli. Prohráli toho hodně a teď se konečně chytli. Škoda naopak, že Honza Valenta svůj zápas prohrál. Ale on tam dělal spoustu chyb. Celkové jsem moc rád, že jsme vyhráli.“

Další utkání 8. kola se hrají až o víkendu. V pátek je naopak na programu 12. kolo. Hrát se budou čtyři z plánovaných pěti utkání. Hodonín je totiž stále ještě v karanténě.

 

Extraliga mužů, sezona 2020/2021

Předehrávka 8. kola

SKST Charvát Havířov – SKST Liberec 3:1

Petr DAVID – Jakub SEIBERT 3:2 (-8,9,2,-8,7), Ondřej BAJGER – Michal BLINKA 3:0 (8,7,5), Jan VALENTA – David PRŮŠA 1:3 (8,-13,-10,-10), Petr DAVID – Michal BLINKA 3:0 (9,8,8).

Další program utkání 8. kola

Sobota, 16. ledna

Sokol PP Hradec Králové 2 – HB Ostrov (16)

KT Praha – TJ Ostrava KST (16)

Neděle, 17. ledna

TTC Enfireex Ostrava – SKST Cheb (16)

SKST Stavoimpex Hodonín – SF SKK El Niňo Praha (odloženo)

Program utkání 12. kola

Pátek, 15. ledna

Sokol PP Hradec Králové 2 – SKST Liberec (17)

SF SKK El Niňo Praha – KT Praha (18)

HB Ostrov – TJ Ostrava KST (18)

SKST Charvát Havířov – SKST Cheb (18)

SKST Stavoimpex Hodonín – TTC Enfireex Ostrava (odloženo)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE