K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Havlíčkův Brod potvrdil svoji suverenitu


V televizní předehrávce 9. kola Extraligy mužů porazil HB Ostrov družstvo Ostravy

Souboj dvou nejlepších týmů dosavadního průběhu Extraligy mužů odstartoval 9. kolo. Před televizními kamerami ping-pong.tv a stanice ArenaSport TV v něm domácí HB Ostrov potvrdil, že má mimořádně silný tým. Porazil TTC Enfireex Ostrava 3:0 a vede tabulku stále bez jediného zaváhání.

Fanoušky stolního tenisu, zvláště pak ty z Havlíčkova Brodu, domácí družstvo při představování pozdravilo transparentem, na němž byl nápis „Moc nám chybíte“. Jako v řadě dalších sportů se pochopitelně také nejvyšší česká soutěž ve stolním tenisu hraje před prázdným hlediště.

Domácímu týmu však ani absence tradičně skvělého a bouřlivého publika nezabránila, aby předvedl naplno svoji sílu. Ostravané bojovali, rozhodně to nebyla pro Havlíčkův Brod snadná záležitost, jenže nakonec nedosáhli ani na jeden bod.

Nejblíž k němu měl v úvodní dvouhře Šimon Bělík, který v duelu s Tomášem Treglerem dokázal srovnat slabší začátek, kdy prohrával už 0:2 na sety. Vynutil si pátý set a v něm šel do koncovky za stavu 8:7. V tom momentu si ovšem domácí lavička vzala oddechový čas a Tregler se ke stolu vrátil v lepší pohodě. Vyhrál tři míčky za sebou vytvořil si dva mečboly a ten druhý proměnil. „Nebylo to vůbec lehké, Šimon po dvou prohraných setech změnil taktiku. Hlavně na servisu, který hrál víc do forhendu. Proto jsem musel reagovat i já a mám radost z toho, že to vyšlo. V Ostravě jsem ještě před dvěma lety v tomto klubu hrál, takže je jasné, že jsem se chtěl v zápase vytáhnout,“ říkal po vydřeném vítězství Tomáš Tregler.

Ve druhé dvouhře proti sobě nastoupili dva zkušení hráči Michal Obešlo a Jakub Kleprlík. Lépe začala jednička hostujícího družstva Kleprlík, ale po vyhraném prvním setu se nestačil divit, jak se jeho soupeř herně zvedl. Obešlo zlepšil servis i příjem a od poloviny druhého dějství už byl lepším hráčem. Vyhrál tři sety za sebou a zařídil druhý bod pro domácí. „Tohle začíná už být klasika. Nepovedený vstup do zápasu a pak je potřeba to dohánět. Musel jsem si sám pro sebe zakřičet, uvolnit se a začít hrát beze strachu. Taktika byla dobrá, tam nebylo potřeba nic měnit, hlavní bylo to, že jsem se uvolnil. Kuba hrál na začátku zápasu velmi dobře, takže to snadné nebylo,“ hodnotil svoje vystoupení Obešlo a dodal, že ho absence diváků pochopitelně velmi mrzela. „My jsme rádi, že se může extraliga hrát, ale třeba dneska byla velká škoda, že tady fanoušci být nemohli. Snad se to brzy změní.“

Diváci u televizních obrazovek se nenudili ani ve třetí dvouhře, do níž nastoupili Dmitrij Prokopcov a slovenský junior Filip Delinčák. Bývalý český reprezentant vyhrál 3:0, ovšem ani v jeho případě to nebylo úplně snadné. Všechny tři sety vyhrál až v koncovce a v tom třetím dokonce za stavu 6:10 odvracel čtyři setboly. „Měl jsem asi pevnější nervy. On tam udělal několik lehkých chyb a mně se povedlo zápas dotáhnout do konce. Musím mladého ostravského hráče ale pochválit. Je rychlostně skvěle vybavený, má vynikající bekhend a chvíli mi trvalo, než jsem si na to zvykl,“ uzavřel hodnocení svého zápasu Prokopcov.

Hostující trenér Tomáš Demek byl pochopitelně po utkání smutný. Jeho svěřenci podali kvalitní výkon a prohra 0:3 neodpovídala předvedené hře. „Je to kruté a jsem z toho smutný. Kluci podali dobrý výkon. Bylo ale vidět, že našim dvěma juniorům ještě pořád chybí ty zkušenosti, co má soupeř. Šimon začal nevýrazně, ale pak jsme s Petrem Korbelem trochu zvýšili hlas, on se vyhecoval a myslím, že byl od třetího setu lepším hráčem. Bohužel pak neproměnil dobře rozehranou koncovku celého zápasu,“ ohlédl se krátce za nejvyrovnanějším zápasem celého utkání.

Také Bohumil Vožický uznal, že utkání se mohlo vyvíjet úplně jinak, kdyby hosté jednu ze dvou šancí využili. „Mohli jsme klidně prohrávat i 0:2, ty první dva zápasy byly naprosto otevřené. Pochvalu si zaslouží hlavně Šimon Bělík, jak se dokázal srovnat s nepříznivým stavem proti Treglerovi. Na druhé straně ovšem Tregler potvrdil, že má obrovské zkušenosti a koncovku vyhrál.“

Další čtyři utkání 9. kola jsou na programu v neděli 24. ledna. Už v pátek 22. ledna se naopak hraje kompletní 13. kolo. HB Ostrov se představí v Havířově, Ostravany čeká cesta až do Liberce.

 

Extraliga mužů, sezona 2020/2021

Předehrávka 9. kola

HB Ostrov – TTC Enfireex Ostrava 3:0

Tomáš TREGLER – Šimon BĚLÍK 3:2 (7,3,-7,-9,9), Michal OBEŠLO – Jakub KLEPRLÍK 3:1 (-4,8,5,4), Dmitrij PROKOPCOV – Filip DELINČÁK 3:0 (9,10,11).

Další program 9. kola

Neděle, 24. ledna

TJ Ostrava KST – SKST Stavoimpex Hodonín (16)

SKST Charvát Havířov – KT Praha (16)

SKST Cheb – SKST Liberec (16)

SF SKK El Niňo Praha – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 (16)

Program 13. kola

Pátek, 22 ledna

SKST Charvát Havířov – HB Ostrov (17)

SKST Stavoimpex Hodonín – SKST Cheb (18)

TJ Ostrava KST – SF SKK El Niňo Praha (18)

KT Praha – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 (18)

SKST Liberec – TTC Enfireex Ostrava (18)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE