K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

HB Ostrov a KT Praha jsou v semifinále


Drama v Ostravě rozhodl až v posledním duelu Tomáš Pavelka

Nejrychlejším možným způsobem si zajistily postup do semifinále play off Extraligy mužů týmy HB Ostrov a KT Praha. Oba zvítězily ve dvou utkáních, i když obě série byly diametrálně odlišné. Zatímco vítěz základní části ztratil proti Hodonínu jen jednu dvouhru, souboj KT Praha s TJ Ostrava KST byl dramatický v obou utkáních až do posledních míčků. A možná si fanoušci stolního tenisu zasloužili, aby v sobotu mohli sledovat v televizi ještě jeden jejich vzájemný duel.

Nestalo se, KT Praha i podruhé zvítězil 3:2 a postoupil do semifinále. V Ostravě opět dvojice Martin Olejník a Tomáš Pavelka ukázala, co jsou to zkušenosti. Nejen z domácí nejvyšší soutěže, vždyť oba jsou to bývalí čeští reprezentanti. Tomáš Pavelka sehrál dva pětisetové zápasy s Františkem Onderkou i Tomášem Martinkem. V obou prohrával, s Martinkem dokonce 0:2 na sety, jenže oba dokázal otočit. Postavil základ pro postup Pražanů a Martin Olejník klíčový třetí bod přidal po výhře nad Onderkou.

Utkání v Ostravě trvalo bezmála tři hodiny a diváci u obrazovek ping-pong.tv a ArenaSport TV se rozhodně nenudili. Jak poznamenal po utkání domácí kouč Karel Karásek, nevyhrál lepší tým, ale ten šťastnější. „Pocity po takovém utkání jsou strašné. Kluci dělali, co mohli, ale tohle je prostě sport. Dneska hodně krutý sport. Tohle čtvrtfinále kazí dobrý pocit z celé sezony.“

Hostující trenér Milan Orlowski pochopitelně byl po utkání mnohem spokojenější. Jeho hráči předvedli výkon, který by se líbil asi každému trenérovi. Nevzdali se ani za nepříznivého stavu a bojovali až do konce. V prvním utkání prohrávali už 0:2 na zápasy a vyhráli, v odvetě za stavu 2:2 prohrával Pavelka s Martinkem 0:2 na sety a také vyhrál. „Tohle je prostě skvělé. Máme radost z toho, že se nám podařilo postoupit. Teď si mohou hráči trochu odpočinout a pak nás čeká semifinále. Jsme na vítězné vlně, a to mančaft vždycky nabudí,“ řekl po utkání.

Ve druhé sérii nebylo ve hře zdaleka tolik emocí. Suverén základní části HB Ostrov splnil roli favorita beze zbytku. V odvetě na stolech Hodonína vyhrála trojice Dmitrij Prokopcov, Tomáš Tregler a Michal Obešlo se ztrátou pouhých tří setů. Postupem do semifinále splnili hráči Havlíčkova Brodu první postupný cíl v cestě za vytouženým titulem. Potvrdil to také majitel klubu Miroslav Jinek. „Soupeř nastoupil v prvním utkání bez Tymofějeva, takže nám to ještě o něco ulehčil. Věděli jsme moc dobře o skvělé formě Patrika Klose, proto jsme nic nepodcenili a v obou utkáních jsme nastoupili v nejsilnější sestavě. Jsme rádi, že jsme splnili roli favorita, stejně tak jsem rád, že všichni hráči jsou zdravotně v pořádku. Po krátkém odpočinku je čeká příprava na další kolo. Opět do něj půjdeme maximálně soustředěně s cílem vyhrát,“ řekl po postup do semifinále.

Kdo budou soupeři HB Ostrov a KT Praha v semifinále, o tom se může rozhodnout už v pátek večer. Na programu jsou odvety dalších dvou sérií. V nich prozatím vede TTC Enfireex Ostrava nad Charvátem Havířov a TJ Sokol PP Hradec Králové 2 nad SKST Cheb.

Obě utkání můžete sledovat živě na ping-pong.tv, duel mezi Havířovem a Ostravou bude přímým přenosem vysílat také stanice ArenaSport TV. Komentovat ho budou Lukáš Foff s Ivetou Vacenovskou a v předzápasovém studiu od 17.45 hodin se můžete opět těšit na sestřihy z předchozích utkání play off, statistiky a další zajímavosti z bojů o mistrovský titul.

 

Play off Extraligy mužů 2020/2021

Výsledky čtvrtfinálových utkání

SKST Stavoimpex Hodonín – HB Ostrov 0:3

Oleksandr TYMOFĚJEV – Dmitrij PROKOPCOV 1:3 (-5,10,-3,-8), Patrik KLOS – Tomáš TREGLER 1:3 (9,-6,-3,-4), Štěpán BRHEL – Michal OBEŠLO 1:3 (-8,-9,8,-7). Konečný stav série: 0:2.

TJ Ostrava KST – KT Praha 2:3

František ONDERKA – Tomáš PAVELKA 2:3 (6,-6,7,-7,-10), Tomáš MARTINKO – Martin OLEJNÍK 3:1 (9,-9,6,8), Miroslav BINDAČ – Martin KOBLÍŽEK 3:0 (5,9,5), František ONDERKA – Martin OLEJNÍK 0:3 (-6,-5,-6), Tomáš MARTINKO – Tomáš PAVELKA 2:3 (7,6,-6,-8,-10). Konečný stav série: 0:2.

Další program čtvrtfinále

Pátek, 9. dubna (2. utkání)

SKST Charvát Havířov – TTC Enfireex OSTRAVA (18)

TJ Sokol PP Hradec Králové – SKST Cheb (17)

Neděle, 11. dubna (případné 3. utkání)

TTC Enfireex OSTRAVA – SKST Charvát Havířov (16)

SKST Cheb – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 (16)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE