K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

HB Ostrov porazil Ostravu i podruhé a je ve finále play off


Dmitrij Prokopcov utkání skvěle rozehrál a spoluhráči pak dílo dokončili

Nejvyšší domácí soutěž mužů zná prvního finalistu. Podle očekávání se jím stali hráči HB Ostrov, kteří po výhře 3:1 na svých stolech vyhráli stejným poměrem i odvetu v Ostravě. Pro TTC Enfireex Ostrava sezona skončila, tým z Havlíčkova Brodu se může těšit na boj o titul.

Semifinálová série sice skončila po dvou utkáních, ovšem byla to vyrovnaná bitva, ve které nebyla nouze o dramatické koncovky, chyby z nervozity a také krásné výměny.

V úvodní dvouhře proti sobě nastoupili dva bývalí spoluhráči z mistrovského celku El Niňo Praha a bylo vidět, že se Jakub Kleprlík s Dmitrijem Prokopcovem navzájem velmi dobře znají. Do zápasu lépe vstoupil hostující Prokopcov, vyhrál dva sety a teprve pak se ke slovu dostal i Kleprlík. Nedokázal však Prokopcova zastavit a hosté šli do vedení. „Byly to každopádně nervy. Měl jsem ve zlomových momentech trochu štěstí, spadla mi tam nějaká prasátka, což vždycky pomůže. Kuba v této hale hraje výměny fantasticky, proto jsem se snažil hrát co nejvíc na krátko. První bod máme, ale bude to asi ještě těžká bitva,“ řekl po důležitém vítězství bývalý český reprezentant.

Jeho slova o tom, že utkání nebude vůbec snadnou záležitostí, potvrdil druhý zápas, v němž se Chilan Felipe Olivares pustil do Tomáše Treglera bez jakéhokoliv respektu. Velmi rychle získal vedení a Tregler, podobně jako v první dvouhře Kleprlík, dokázal jen ve třetím setu přibrzdit soupeřovu jízdu. Olivares vyhrál 3:1 a vyrovnal průběh utkání. „Jsem velmi spokojen, porazil jsem skvělého hráče a získal cenný bod. V prvním utkání jsem prohrál s Prokopcovem zápas, který jsem měl dobře rozehraný. Vedl jsem 1:0 a 10:6, stejně jsem prohrál. Chtěl jsem tohle napravit a jsem rád, že se to povedlo. Bojujeme dál, každý bod bude důležitý, ještě se pokusíme sérii vyrovnat,“ hovořil spokojený Olivares.

Třetí dvouhru obstarali, podobně jako v Havlíčkově Brodu, Filip Delinčák a Michal Obešlo. A opět to neměl zkušenější Obešlo vůbec snadné. Slovenský junior hrál odvážně, naopak Obešlovi se hra vůbec nedařila. Prohrál hned první set 3:11, pak srovnal a jeden z klíčových momentů přišel ve třetím setu. Za stavu 10:9 pokazil domácí hráč servis a pak čelil naopak pěti setbolům svého soupeře. Obešlo po time outu ten pátý proměnil a šel do vedení. I v dalším setu měl mladý slovenský hráč hned dva setboly, ale ani jeden nevyužil. Z výhry se nakonec radoval Michal Obešlo. „Spokojen mohu být dnes jen s vítězstvím. Předvedená hra byla katastrofální, to bylo jako někde z okresu,“ nešetřil směrem ke svému výkonu slovy kritiky.

Bodem ovšem přispěl k vedení Havlíčkova Brodu 2:1 a celé utkání i semifinálovou sérii mohl uzavřít Tomáš Tregler. A také ji uzavřel. Zápas vynikající úrovně s krásnými výměnami se musel určitě divákům líbit. Tomáš Tregler nakonec porazil Jakuba Kleprlíka 3:1 a společně se svými spoluhráči se mohli radovat z postupu do finále. „Těžko říct, co v tomto zápase rozhodlo. My to máme s Kubou v poslední době hodně vyrovnané, takže jsem rád, že jsem vyhrál. Bylo to hodně o výměnách, v Havlíčkově Brodu byl lepší on, tady jsem vyhrál já.“

Hosté ani v dalším utkání letošní sezony tedy neochutnali hořkost porážky a dál kráčí za svým vysněným titulem. Trenér Bohumil Vožický ovšem právě na toto téma podotkl: „Ukázalo se, že můžeme to mít po základní části třeba 100:0, ale play off je úplně něco jiného. Ostrava hrála skvěle a my můžeme být opravdu rádi, že jsme ji porazili a postoupili,“ ocenil výkon ostravského týmu.

Jeho trenér Tomáš Demek naopak pogratuloval soupeři k postupu a uznal, že byl v sérii lepším týmem. „My jsme dnes nijak netaktizovali. Nahoru jsme dali Kubu Kleprlíka a Pipeho Olivarese, kteří v prvním utkání hráli dobře. Škoda, že tam Olivares nevyužil skvěle rozehraný zápas, mohlo to být ještě zajímavější. I tak si ale myslím, že jsme byli důstojným soupeřem.“

Semifinále play off Extraligy mužů pokračuje už zítra odvetou série mezi KT Praha a SKST Cheb. Pražané první utkání vyhrál 3:1 a v odvetě na domácích stolech budou chtít určitě rozhodnout o postupu do finále. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu od 17.45 na ping-pong.tv a stanici ArenaSport TV.

 

Play off Extraligy mužů 2020/2021

Výsledek utkání semifinále

TTC Enfireex Ostrava – HB Ostrov 1:3

Jakub KLEPRLÍK – Dmitrij PROKOPCOV 1:3 (-7,-5,9,-3), Felipe OLIVARES – Tomáš TREGLER 3:1 (5,7,-4,8), Filip DELINČÁK – Michal OBEŠLO 1:3 (3,-5,-13,-11), Jakub KLEPRLÍK – Tomáš TREGLER 1:3 (-4,8,-10,-7). Konečný stav série 0:2.

Další program semifinále

Pátek, 23. dubna (2. utkání)

KT Praha – SKST Cheb (18)

Neděle, 25. dubna (případné 3. utkání)

SKST Cheb – KT Praha (16)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE