K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

HB Ostrov potvrdil roli favorita a porazil Ostravu


Hosté sice začali lépe, ale domácí tým předvedl svoji sílu a vyrovnanou lavičku

Utkání vynikající úrovně nabídl první souboj semifinálové série play off Extraligy mužů mezi HB Ostrov a TTC Enfireex Ostrava. Hosté lépe začali, ale nakonec dokázali získat pouze jeden bod. Lídr základní části vyhrál 3:1 a je jedno vítězství od postupu do finále. Odveta se hraje v Ostravě ve čtvrtek 22. dubna.

Hned úvodní dvouhra naznačila, že v tomto semifinále se fanoušci u obrazovek mohou dočkat zajímavých zvratů a nečekaných výsledků. Domácí Tomáš Tregler začal proti Jakubu Kleprlíkovi velmi dobře a nic nenasvědčovalo tomu, že by ho neměl porazit jako v posledním vzájemném zápase. Vyhrál první set, v tom druhém vedl 9:3 a pak 10:6. Pět setbolů ovšem promarnil, Kleprlík srovnal a ve velmi dramatické koncovce set nakonec získal.

Mimořádný smysl pro fair play navíc předvedl za stavu 12:11, kdy při vlastním servisu si jako jediný v hale všimnul, že míček olízl síťku. Bod, který mu rozhodčí chtěli přiznat, odmítl. „Stačilo, že jsem to viděl já,“ reagoval s naprostou samozřejmostí na otázku, že tuhle teč nikdo neviděl.

Od třetího setu byl ostravský hráč za stolem jistější a otočil vývoj zápasu. Oboustranně skvělý duel nakonec pro sebe získal v poměru 3:1 a byl pochopitelně velmi spokojený. „Začátek vyšel lépe soupeři, byl aktivnější a já jsem jen těžko hledal rytmus. Pak jsem ale svoji hru upravil a bylo jen otázkou, zda to udržím až do konce,“ řekl k vítězství Jakub Kleprlík.

Ve druhé dvouhře domácí družstvo stav utkání srovnalo. Michal Obešlo bez ztráty setu porazil 3:0 slovenského juniora Filipa Delinčáka a nutno říct, že svými zkušenostmi soupeře k ničemu nepustil. Ani k tomu, z čeho měl před zápasem trochu obavu. „Já jsem ho viděl podruhé v životě a poprvé jsem s ním hrál. Věděl jsem ale, že je to takový kamikaze. Když mu to tam padá, člověk jen chodí sbírat míčky. Přizpůsobil jsem tomu svoji taktiku a ono to fungovalo,“ shrnul svoje vystoupení Michal Obešlo.

I v další dvouhře to byl boj o každý míček a opět se hrálo jako na houpačce. Chilan Felipe Olivares v dresu Ostravy výborně začal, vyhrál první set a ve druhém vedl 10:6. Zkušený Dmitrij Prokopcov však ani za tohoto stavu zbraně nesložil. Podobně jako Kleprlík v první dvouhře předvedl dokonalý obrat, když dokázal druhý set vyhrát a pak našel recept na levorukého Olivarese. Po výhře s typickým klidem potvrdit, že tohle prostě ke stolnímu tenisu patří. „Viděli jste to v prvním zápase, takové obraty jsou běžné. Pro mne bylo důležité nezkazit v koncovce setu lehký balon a dát dokupy nervy. Soupeř výborně začal, vycházelo mu všechno, hlavně pak servisy. Ale nakonec do dopadlo dobře.“

Dobře to nakonec dopadlo pro celý tým Havlíčkova Brodu. Ve čtvrté dvouhře splnil Tomáš Tregler roli favorita a Filipa Delinčáka nepustil prakticky k ničemu. Jen ve druhém setu držel slovenský hráč díky extrémně riskantní hře krok, ale jinak byl pánem za stolem Tregler. „Je to velká úleva. Nevstoupil jsem do semifinále nejlépe. Vedl jsem v prvním zápase, ale nakonec jsem prohrál. Tohle by se nemělo stávat. Proti Delinčákovi jsem pak už byl klidnější, věděl jsem, co mám hrát, byl jsem aktivnější a vyhrál jsem celkem jasně,“ uzavřel hodnocení hráčů po jednotlivých zápasech Tomáš Tregler.

Trenér hostů Tomáš Demek byl zklamaný s celkovým výsledkem. Jeho svěřenci měli utkání dobře rozehrané, jenže obrat ve třetí dvouhře znamenal konec nadějím. „Musím soupeři pogratulovat. Byla to škoda, že Felipe nedotáhl zápas s Dimou do vítězného konce. Snažili jsme se domácí dostat pod tlak, proto jsme postavili Filipa Delinčáka na jedničku. Málem se nám to povedlo, vést po třech dvouhrách 2:1, bylo by to hodně zajímavé,“ hodnotil utkání ostravský kouč.

Jeho protějšek Bohumil Vožický byl pochopitelně mnohem spokojenější. Jeho tým vyhrál první utkání a drží tak neporazitelnost v letošní sezoně. „V utkání byly dva stěžejní zápasy. Jeden nám vyšel, ten druhý ne. Ale já jsem neměl obavu z toho, že by Tomáš Tregler po prohraném souboji s Kubou Kleprlíkem znervózněl. On je typ hráče, kterého jedna prohra nepoloží. Právě naopak, soustředil se a proti Delinčákovi zahrál skvěle. Soupeř nás sestavou sice zaskočil, ale na průběh utkání to velký vliv nemělo. Když chcete vyhrát, potřebujete tři body. Ty jsme získali my.“

Semifinále play off Extraligy mužů pokračuje úvodním duelem druhé série už zítra. Domácí SHST Cheb hostí od 18 hodin družstvo KT Praha. Utkání opět přímým přenosem vysílá ping-pong.tv a také stanice ArenaSport TV. Komentovat ho budou Lukáš Foff se Stanislavem Kučerou a předzápasové studio začíná v 17.45 hodin.

 

Play off Extraligy mužů 2020/2021

Výsledek utkání semifinále

HB Ostrov – TTC Enfireex Ostrava 3:1

Tomáš TREGLER – Jakub KLEPRLÍK 1:3 (8,-14,-5,-9), Michal OBEŠLO – Filip DELINČÁK 3:0 (8,9,4), Dmitrij PROKOPCOV – Felipe OLIVARES 3:1 (-5,11,8,8), Tomáš TREGLER – Filip DELINČÁK 3:0 (2,7,1).

Další program semifinále

Středa, 21. dubna (1. utkání)

SKST Cheb – KT Praha (18)

Čtvrtek, 22. dubna (2. utkání)

TTC Enfireex Ostrava – HB Ostrov (18)

Pátek, 23. dubna (2. utkání)

KT Praha – SKST Cheb (18)

Sobota, 24. dubna (případné 3. utkání)

HB Ostrov – TTC Enfireex Ostrava (16)

Neděle, 25. dubna (případné 3. utkání)

SKST Cheb – KT Praha (16)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE