K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

HB Ostrov splnil svůj cíl a vybojoval mistrovský titul


Odvetu finále proti KT Praha dirigoval Tomáš Tregler

Finále mužské extraligy nabídlo v obou utkáních mimořádně dramatickou podívanou, plnou skvělých výkonů, nečekaných zvratů a pochopitelně i pořádné dávky emocí. Vítěz základní části HB Ostrov ovšem nakonec přece jen potvrdil, že řeči o touze vybojovat mistrovský titul byly podloženy herní kvalitou a nasazením všech hráčů.

Havlíčkův Brod vyhrál první finálový duel nad KT Praha 3:1 a stejným poměrem zvládl také odvetu. Po pěti letech se pohár pro mistra České republiky stehuje opět na Vysočinu.

Odveta ovšem rozhodně nezačala podle představ trenéra Bohumila Vožického a jeho svěřenců. Dmitrij Prokopcov po dvou vyhraných setech nad Martinem Olejníkem najednou ztratil půdu pod nohama. Zkušený Olejník předvedl stejně precizní výkon, jako v prvním utkání v zápase s Michalem Obešlem. Minimálně chyboval a postupně ovládl hru za stolem. Zařídil nečekaný bod pro domácí, kteří šli do vedení.

Jediný zápas pátečního večera, který by se dal nazvat snadným, svedli Tomáš Pavelka s Tomášem Treglerem. Hostující hráč nedal Pavelkovi prakticky žádnou šanci, dokonale využil jeho slabin a byl rád, že se mu povedlo vyrovnat. „V poslední době ho porážím poměrně hladce, ale neřeknu vám, čím to je. On mi špatně přijímá, já jemu dobře. Víc asi k tomu neumím říct. Na zbytek se mě zeptejte až po utkání. Teď je to teprve 1:1,“ řekl v pozápasovém rozhovoru.

Pak s napětím sledoval výkon svého spoluhráče Michala Obešla, kterému se úvod duelu s Martinem Koblížkem vůbec nevydařil. Prohrával 0:2 na sety, jenže fanoušci moc dobře ví, že tohle se mu v sezoně stalo už několikrát. Našel v sobě dostatek sil, aby se uklidnil a bojovným soustředěným výkonem zápas otočil. Vyhrál 3:2 a měl obrovskou radost. „Tohle se mi nestávalo, nevím, co se to letos děje. V první setu jsem vedl 7:4 a říkal si, že je to dobrý. Ale pak totální průser. Byl jsem úplně špatný, jako kdybych pět let nehrál. Naopak Martin hrál výborně, trestal mě za chyby a zaslouženě vedl. Otočil jsem to bojovností, nic jiného se dělat nedalo. Tohoto vítězství si nesmírně vážím, je jedno z nejlepších v kariéře, protože to byla otázka vůle a bojovnosti,“ komentoval svůj výkon.

Ani další dvouhra nepostrádala napětí a dramatické momenty. Domácí Martin Olejník vzdoroval Tomáši Treglerovi jak jen mohl. Vedl 2:1 na sety, jenže jeho soupeř už viděl zlato velmi blízko. Opět se dostal do své hry a vývoj zápasu otočil. Hosté zaslouženě zvítězili a mohli se radovat ze zisku titulu. Trenér KT Praha Milan Orlowski jim k tomu pogratuloval. „Budu se opakovat, viděli jsme stejně jako v Havlíčkově Brodu překrásný zápas. Martin Olejník předvedl skvělý výkon a je jen škoda, že to Martin Koblížek neunesl a začal hrát za stavu 2:0 pasivně. To byl rozhodující moment utkání. Soupeři musím pogratulovat, titul si zcela určitě zaslouží.“

Hrdinou finálového utkání byl Tomáš Tregler, který vybojoval dva body. Po tom rozhodujícím přiznal, že je maximálně spokojený. „Konečně to ze mne všechno spadlo. Dneska se lehce opijeme. Ten poslední zápas byl složitý, hodně se to kouskovalo. Já jsem trochu prokaučoval ten třetí set, kdy jsem hodně vedl, ale Martin hrál celou sezonu moc dobře. Jsem rád, že jsem to zvládl a už tam nemusel Dima Prokopcov,“ řekl velmi spokojený Tomáš Tregler.

Trenér hostujícího mužstva Bohumil Vožický, který v minulé sezoně působil právě v KT Praha, přiznal, že je rád za přestup do Havlíčkova Brodu. „To bych teď takovou radost neměl,“ řekl s úsměvem. Klíčový moment utkání viděl ve výhře Michala Obešla ve třetí dvouhře. „On to neuvěřitelně vybojoval, ale měl to těžké. Rozhodujícím mužem finále byl ovšem Tomáš Tregler. Mu se třeba ve semifinále úplně nedařilo, ale oba finálové zápasy předvedl skvělý výkon. Věděli jsme, že to v něm je, je to skvělý hráč. Play off bylo pro nás psychicky hodně těžké, ale zvládli jsme to a máme obrovskou radost.“

 

Play off Extraligy mužů 2020/2021

Výsledek 2. finále

KT Praha – HB Ostrov 1:3

Martin Olejník – Dmitrij PROKOPCOV 3:2 (-7,-8,9,4,3), Tomáš PAVELKA – Tomáš TREGLER 0:3 (-5,-8,-3), Martin KOBLÍŽEK – Michal OBEŠLO 2:3 (8,2,-8,-7,-3), Martin Olejník – Tomáš TREGLER 2:3 (9,-10,9,-6,-8). Konečný stav série 0:2.

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE

Fotogalerii celého ročníku najdete na Flickru ZDE