K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

HB Ostrov v extralize potvrdil roli favorita


Dmitrij Prokopcov musel odvracet mečbol, ale nakonec Martina Olejníka po boji porazil

Fanoušci v Havlíčkově Brodu se moc těšili na první domácí utkání nováčka Extraligy mužů a mohli odcházet z haly spokojeni. Hráči HB Ostrov porazili v televizní předehrávce 2. kola KT Praha 3:0 a v soutěži jsou prozatím bez porážky.

Utkání však rozhodně nebylo jednoduché, jak by jeho konečný výsledek napovídal. Především první dvě dvouhry se rozhodovaly v pátém setu. Teprve až třetí zápas, v němž zraněného Tomáše Pavelku nahradil v sestavě Pražanů bývalý dlouholetý reprezentant Jindřich Panský, měl jednoznačný průběh.

V úvodní dvouhře začal hostující Martin Koblížek pěkně zostra. Odvážnou hrou nutil Tomáše Treglera k chybám a byl doslova jen krůček o zisku cenného bodu. Vedl 2:0 na sety a v tom třetím 9:6, jenže pak jako kdyby se zalekl šance na výhru. Tregler odvrátil hrozbu, zápas srovnal a v pátém setu už jasně dominoval. „Byl jsem trochu nervózní, moc jsem se na tohle publikum těšil. Martin hrál navíc opravdu dobře, riskoval a byl hodně aktivní. Jsem moc rád, že jsem to zvládl, když jsem vyhrál třetí set, už jsem ho tolik nepouštěl do rychlých výměn a povedlo se mi vyhrát,“ řekl po zápase Tomáš Tregler.

Velmi dramatická byla i druhá dvouhra, ve které dokonce domácí Dmitrij Prokopcov odvracel Martinu Olejníkovi mečbol. Oba zkušení hráči se střídali ve skvělých kombinacích, oba ale také občas dělali na první pohled laciné chyby. Rozhodovaly koncovky. Prokopcov ve čtvrtém setu nevyužil tři mečboly, Olejník měl v pátém také možnost zápas ukončit. Nakonec byl přece jen šťastnější domácí hráč. Potěšil tak zaplněné hlediště a skvělé fanoušky. „Martin málo kazí lehké balony, proto se proti němu tak těžko hraje. Ale já už jsem starší hráč a s tlakem se umí vyrovnat. Před bouřlivou kulisou a spoustou diváků jsem hrával ligu ve Franci, takže jsem se dokázal zkoncentrovat a uhrát rozhodující míčky,“ hovořil po proměněném mečbolu Prokopcov.

Z domácí trojice měl možná nejjednodušší úlohu Michal Obešlo, proti němuž nastoupil Jindřich Panský. Ale ani on nechtěl nic podcenit a od prvních výměn hrál maximálně soustředěně. Svému soupeři nedovolil, s výjimkou několika umístěných topspinů, prakticky vůbec nic. „Hrát proti takové legendě byla pro mne čest. Ale nic jsem nechtěl podcenit, tahle generace nedává nic zadarmo. První dva sety jsem se ani za výrazného vedení nepouštěl do nějakých exhibičních výměn. Pak jsem to chtěl zkusit, ale neměli jsme štěstí. Moc jsme diváky nepobavili. Na druhou stranu, já jsem šťastný, že máme takovéhle fanoušky, jsou zkrátka skvělí, atmosféra byla neopakovatelná a já věřím, že tenhle náš výkon je pro ně tou nejlepší pozvánkou na další domácí utkání,“ řekl Michal Obešlo.

I trenéři obou týmů po utkání přiznali, že to nebylo zdaleka tak jednoznačné, jak se podle výsledku může zdát. Milan Orlowski byl trochu zklamaný z toho, že v úvodních dvouhrách ani jeden z jeho hráčů nevyhrál. „Je to pro nás krutá porážka. Martin Koblížek hrál famózně, bohužel to nedotáhl do konce. U Martina Olejníka mě trochu mrzí, že hrál koncovku příliš pasivně. Byli jsme oslabeni, ale myslím, že utkání si muselo líbit. Diváci alespoň viděli na vlastní oči legendárního Jindru Panského.“

Jeho protějšek Bohumil Vožický přiznal, že neměl žádný problém koučovat družstvo proti svým bývalým spoluhráčům. Jen si trochu povzdechl, že ho hráči trochu nervují. „Dima musel stejně jako v utkání proti Liberci odvracet mečboly. To jsou pak nervy. Máme silný tým, chtělo by to vyhrát trochu jednodušeji,“ řekl v dobré náladě.

 

Extraliga mužů, sezona 2020/2021

Předehrávka 2. kola

HB Ostrov – KT Praha 3:0

Tomáš TREGLER – Martin KOBLÍŽEK 3:2 (-8,-9,9,7,2), Dmitrij PROKOPCOV – Martin OLEJNÍK 3:2 (-8,10,9,-11,12), Michal OBEŠLO – Jindřich PANSKÝ 3:0 (3,5,5).

Záznam utkání najdete ZDE

Nejlepší výměny z utkání najdete ZDE

Další program 2. kola

Pátek, 11. září

SKST Stavoimpex Hodonín – SKST Charvát Havířov (18 hodin)

SKST Cheb – TJ Ostrava KST (18)

SF SKK El Niňo Praha – SKST Liberec (18)

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – TTC ENFIREEX Ostrava (18)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE

 

 

Související novinky

Všechny novinky