K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

HB Ostrov v předehrávce 3. kola porazil Havířov


Veledůležitý bod pro domácí tým získal Tomáš Tregler, když v pěti setech porazil Ondřeje Bajgera

Nečekanou předehru mělo utkání 3. kola Extraligy mužů mezi domácím HB Ostrov H. Brod a družstvem SKST TESLA BATTERIES Havířov, které nakonec domácí vyhráli 3:1. Hosté totiž uvízli na dálnici v koloně a dojeli na Vysočinu s několikahodinovým zpožděním oproti původnímu plánu. Hrozilo dokonce, že nestihnou dvouhodinovou čekací lhůtu. Utkání bylo nakonec o hodinu posunuto a Havířovští měli na rozcvičení zhruba pětadvacet minut.

Na Petru Davidovi, který nastoupil do první dvouhry, to bylo znát pouze dva sety. Proti Michalu Obešlovi zpočátku moc šancí neměl, jenže ve třetím setu domácí hráč zaváhal, a nakonec set prohrál. Pak se David zvedl k mimořádnému výkonu a získal pro Havířov první bod. „Já jsem se zpočátku modlil, aby to nebyl trapas. Měl jsem tuhé nohy i ruce. Navíc mi Michal herně nesedí. Spadlo to ze mne ve třetím setu, kdy on pokazil za stavu 7:7 servis. Pak to najednou nějak šlo. Vůbec nemohu uvěřit tomu, že jsem vyhrál,“ hovořil po zápase spokojený havířovský hráč.

Nechybělo mnoho a hosté dokonce šli do dvoubodového vedení. Souboj Tomáše Treglera s Ondřejem Bajgerem nabídl řadu nádherných výměn a dlouho nebylo jasné, který z hráčů se nakonec bude radovat z výhry. Tomáši Treglerovi se před týdnem narodila dcera a možná ji někdy v budoucnu táta ukáže, jak vyrovnaný a krásný zápas v prvních dnech jejího života vybojoval. „My se s Ondrou nemáme čím překvapit. Známe se velmi dobře, a proto jsem rád, že jsem dneska vyhrál. Prokoučoval jsem druhý nebo třetí, už ani nevím který set, ale nakonec to dopadlo dobře. Soupeř neměl jednoduchou cestu na utkání, ale hráči bojují. V tom je to nevyzpytatelné. Proti jsem za ten bod rád,“ řekl spokojený Tomáš Tregler.

Vedení na stranu Havlíčkova Brodu strhnul Dmitrij Prokopcov. Bývalý český reprezentant to neměl proti Aleši Rusnákovi úplně snadné, ale nakonec přece jen vyhrál 3:1.

V duelu dvou hráčů, kteří svoji úvodní dvouhru prohráli, měl navrch Michal Obešlo. Sice se opět ve třetím setu nevyvaroval slabší chvilky, jinak ale byl v zápase s Ondřejem Bajgerem přece jen lepším hráčem. „Svůj první dnešní zápas jsem podělal na plné čáře. Cítil jsem se v něm dobře, hrál jsem dobře, ale Petr David mi pak ukázal, že i po sedmi hodinách sezení v autě a pár minutách rozcvičení umí zahrát skvěle. Zápas s Ondrou Bajgerem měl dost podobný průběh, taky jsem ve třetím setu zaváhal a chvíli se mi v hlavě honilo, no, ani nebudu říkat co. Ale nakonec se mi to podařilo vyhrát. Celkově, utkání bylo trochu atypické, ale jsme rádi, že se nakonec vůbec hrálo a diváci viděli, podle mne, zajímavé zápasy,“ hodnotil svůj výkon Michal Obešlo.

 

Extraliga mužů, ročník 2021/2022

Výsledek předehrávky 3. kola

HB Ostrov H.Brod – SKST TESLA BATTERIES Havířov 3:1

Michal OBEŠLO – Petr DAVID 2:3 (8,2,-7,-3,-7), Tomáš TREGLER – Ondřej BAJGER 3:2 (9,-11,7,-8,7), Dmitrij PROKOPCOV – Aleš RUSNÁK 3:1 (-8,1,11,5), Michal OBEŠLO – Ondřej BAJGER 3:0 (9,5,9).

Další program 3. kola

Pátek, 24. září

TTC Ostrava 2016 – SKST Liberec (17)

SKST PLUS Hodonín – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 (18)

SF SKK El Niňo Praha – TJ Ostrava KST (18)

KT Praha – SKST Cheb (18)

Dohrávka 1. kola

Sobota, 25. září

HB Ostrov H.Brod – SKST Liberec (17)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE