K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

HB Ostrov vykročil za ziskem mistrovského titulu


Jedno drobné klopýtnutí, ale jinak byl Havlíčkův Brod lepším týmem

Velmi vyrovnané a dramatické bylo první finálové utkání Extraligy mužů mezi HB Ostrov a KT Praha. Domácí tým, který v sezoně ještě neochutnal hořkost porážky, zvládl i vstup do závěrečného boje o mistrovský titul. Vyhrál 3:1 a k zisku poháru mu stačí už jen jedna výhra.

Hned první dvouhra nabídla skvělou podívanou s krásnými výměnami. Domácí Tomáš Tregler v zápase vedl už 2:0, ovšem moc dobře věděl, že tohle ještě není nic vyhraného. Martin Koblížek začal hrát agresivněji, stejně jako Tregler se po úspěšných výměnách neustále hecoval a dokázal snížit. Po vyhraném rozhodujícím setu si nakonec Tregler pořádně oddechl. „Jsem rád, že jsem to zvládl. Prohrát zápas, když vedete 2:0 na sety, to není nic příjemného. On tady trénuje, hala mu sedí, proto se mu tady docela daří. Proto mám z vítězství velikou radost.“

Pak ale přišla pro domácí příznivce studená sprcha. Michal Obešlo prohrál v extraligové sezoně jen jediný zápas, další porážka přišla v tu nejméně vhodnou chvíli. Martin Olejník však předvedl skvělý výkon. Dominoval ve všech třech setech a po zápase potvrdil, že to byl jeho nejlepší zápas v sezoně. „Je to tak, byl to nejlepší výkon. Nijak zvlášť jsem se na finálovou sérii nepřipravoval, spíš jsem si chtěl naladit hlavu. Je to asi moje poslední finále, protože roky nezastavím a třeba příští rok bude liga hodně vyrovnaná. Jsem moc rád, že jsem konečně nastoupil v extralize i proti Michalovi. Hrál jsem s Dimou, s Tomášem Treglerem a teď i dalším skvělým hráčem,“ hodnotil svoje vystoupení Martin Olejník.

Domácí poslal opět do vedení Dmitrij Prokopcov, který vybojoval s Tomášem Pavelkou pětisetovou bitvu. Sice první set vyhrál, ale pak šel dovedení Pavelka. Vyhrál dramatickou koncovku třetího setu, jenže Prokopcov to nevzdal. Dva vyhrané sety znamenaly druhý bod pro domácí. „Spadl mi kámen ze srdce, jsem rád za ten druhý bod. On hrál skvěle takticky a nebylo jednoduché ho porazit. Soupeř má ohromně zkušený kádr, takže každý bod proti nim je těžké získat,“ hovořil po zápase Dmitrij Prokopcov.

Důležitý první krok za titulem pečetil skvělým výkonem Tomáš Tregler. Maximálně soustředěný kráčel sebevědomě za vítězstvím nad Martinem Olejníkem a celkovým vítězstvím HB Ostrov v poměru 3:1. Byl pochopitelně stejně spokojený, jako jeho spoluhráči. „Byl jsem aktivnější a nepustil jsem ho do jeho hry. To bylo nejdůležitější. Jsem pochopitelně rád, že se nám povedlo utkání vyhrát,“ řekl po vítězném míčku.

V podobném duchu hovořil i trenér domácího družstva Bohumil Vožický. „Byl to nejtěžší zápas sezony, protože je to finále. Nás ohromně podržel Dima Prokopcov, který nepustil duel s Pavelkou. Pak už mohl hrát Tomáš Tregler uvolněně, takhle v pohodě jsem ho už dlouho hrát neviděl.“

Zklamaný ovšem nebyl ani trenér hostujícího družstva Milan Orlowski. Ocenil výkon soupeře a také on potvrdil, že třetí dvouhra byla pro celkový výsledek klíčová. „Kluci hráli skvěle, je samozřejmě škoda, že Tomáš Pavelka nedotáhl do vítězného konce souboj s Dimou Prokopcovem, ale to se nedá nic dělat. Bilance Havlíčkova Brodu v sezoně je úžasná, takže já musím naše hráče jen pochválit.“

Odveta finálové série je na programu v pátek 14. května, hrát se bude od 18 hodin v herně KT Praha. Utkání mohou fanoušci opět sledovat živě na ping-pong.tv a stanici ArenaSport TV. Předzápasové studio tradičně začne v 17.45 hodin a přímý přenos budou komentovat Lukáš Foff se Stanislavem Kučerou.

 

Play off Extraligy mužů 2020/2021

Výsledek 1. finále

HB Ostrov – KT Praha 3:1

Tomáš TREGLER – Martin KOBLÍŽEK 3:2 (6,4,-6,-6,6), Michal OBEŠLO – Martin OLEJNÍK 0:3 (-5,-6,-6), Dmitrij PROKOPOV – Tomáš PAVELKA 3:2 (9,-7,-12,5,5), Tomáš TREGLER – Martin OLEJNÍK 3:0 (9,4,5).

Další program finále

Pátek, 14. května (2. utkání)

KT Praha – HB Ostrov (18)

Neděle, 16. května (případné 3. utkání)

HB Ostrov – KT Praha (16)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE