K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hledáme budoucí olympioniky, kemp Vlašim II


Kempu se zúčastnili také dva hráči a dvě hráčky ze Slovenska

Ve dnech 7. – 9. prosince 2018 se ve Vlašimi uskutečnil další tréninkový kemp projektu Hledáme budoucí olympioniky, kterého se zúčastnilo dvacet žáků a žákyň ročníků 2008 – 2009. Pestrý a náročný tréninkový program probíhal pod vedením trenérů ČAST Martina Bajgera, Martina Linerta, Martiny Hurníkové, Ivety Vacenovské, Luboše Pěnkavy a Martina Pytlíka. V rámci spolupráce mezi Českou asociací stolního tenisu a Slovenským stolnotenisovým zväzom se kempu zúčastnili dva žáci a dvě žákyně pod vedením trenéra Štefana Eštoka. S trenérským zajištěním kempu též vypomohli v rámci studia trenérské licence B Antonín Gavlas a František Plaček.

Účastníci:

Anna Holejšovská (SKST Vlašim)

Veronika Janů (TJ Jiskra Humpolec)

Anna Jírová (SKST Vlašim)

Tereza Kovaříčková (SK Dobré)

Elena Kuchařová (SK Dobré)

Veronika Poláková (SKST Vlašim)

Andrea Slámová (TSM Kladno)

Anežka Truněčková (TJ Sokol PP Hradec Králové 2)

Jiří Bárta (ST EUROMASTER Kolín)

Radovan Březina (KST Zlín)

Ondřej Herman (TJ Ostrava KST)

Petr Hodina (TTC Libín Prachatice)

Karel Jedlička (KST Apollo Ústí nad Labem)

Jakub Kabelka (KST Apollo Ústí nad Labem)

Tomáš Málek (KST Zlín)

Tomáš Řezníček (HB Ostrov Havlíčkův Brod)

Martin Slaný (SKST Baník Havířov)

Jan Škalda (SK Dobré)

Tadeáš Vršovský (KST Apollo Ústí nad Labem)

Šimon Zoubek (TJ Sokol PP Hradec Králové 2)

Carolina Korf (ŠK Prievidza)

Vanda Vanišová (STK ZŠ Na Bielenisku Pazinok)

Damián Flóro (ŠK Prievidza)

Pavol Kokavec (ŠK ŠOG Nitra)

 

Se zajištěním tréninkového procesu již tradičně vypomáhali trenéři a rodiče jednotlivých hráčů, a to jak formou zásobníků, tak jako sparingpartneři. Trenéři Pavel Papírník a Břetislav Štieber, rodiče Věra Bártová, Radomír Březina, Monika Hanušová, Daniel Kuchař, Pavel Málek, Michal Polák a Jitka Zoubková.

Program tréninků chlapců byl zaměřen na zdokonalování úderové techniky s důrazem na pohyb dolních končetin. Trénink dívek byl zaměřen především na pohyb v hracím prostoru a na techniku základních úderů s důrazem na správné provedení při přenášení váhy, a to na zásobnících a v jednoduchých kombinacích se sparingpartnery. Dále jsme se věnovali nácviku podání a čtyřher. Kondiční část byla zaměřena na rozvoj rychlostních a koordinačních schopností s využitím kloboučků, překážek a žebříku, na STP, dále jsme se věnovali posilování dolních končetin a zpevňování celého těla formou kruhového tréninku. Úvodní část odpoledního programu byla již tradičně věnována společenským hrám s Martinou Hurníkovou. Večerní program byl zaměřen u chlapců na trénink podání a příjmu podání a tréninku na zásobnících. Děvčata se věnovala první večer úderové technice na zásobnících,  druhý večer byl věnován videorozborům účastnic kempu. Na závěr kempu byl sehrán turnaj čtyřher, ve kterém zvítězila dvojice Petr Hodina a Martin Slaný.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem zúčastněným hráčům, trenérům, rodičům a sparingpartnerům, personálu Sporthotelu Vlašim, s jejichž pomocí se nám podařilo udělat další úspěšný krok v projektu „Hledáme budoucí olympioniky“.

Další pokračování projektu: 28.února – 3.března 2019 (Tréninkový kemp – mladší žactvo – Havlíčkův Brod), 1. – 4.května 2019 (Tréninkový kemp – mladší žactvo), 21. – 23.května 2019 (Tréninkový kemp s TTVN – Vlašim), 7. – 9.června 2019 (Tréninkový kemp – nejmladší žactvo – Bystřice nad Pernštejnem).

Martin Linert