K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hledáme budoucí olympioniky, tréninkový kemp Vlašim II.


Dvanáct žáků a žákyň se na Mikuláše sjelo na kvalitní soustředění

Ve dnech 6. – 8. prosince 2019 se ve Vlašimi uskutečnil další tréninkový kemp projektu Hledáme budoucí olympioniky, kterého se zúčastnilo dvanáct žáků a žákyň ročníků 2009 – 2010. Pestrý a náročný tréninkový program probíhal pod vedením trenérů ČAST Martina Bajgera, Radka Košťála, Martina Linerta a Martiny Hurníkové a předsedkyně Komise mládeže ČAST Hany Valentové. S trenérským zajištěním kempu také vypomohli v rámci studia trenérské licence B Antonín Gavlas, František Plaček a Zdeněk Zaspal. Kempu se zúčastnil i předseda Komise vrcholového sportu ČAST Petr Nedoma.

Účastníci kempu

Hanka Kodetová (TJ Slavoj Praha)

Tereza Kovaříčková (SK Dobré)

Elena Kuchařová (SK Dobré)

Dana Popeláková (KST Zlín)

Oliver Balvar (SKST Baník Havířov)

Jakub Dušek (TJ Sokol Tisová)

Filip Dufek (KST Zlín)

Lukáš Elicer (STC Slaný)

Jakub Kabelka (KST Apollo Ústí nad Labem)

Jan Kunc (HB Ostrov)

Filip Račák (KST Zlín)

Tadeáš Vršovský (KST Apollo Ústí nad Labem)

Se zajištěním tréninkového procesu již tradičně vypomáhali trenéři a rodiče jednotlivých hráčů, a to jak formou zásobníků, tak jako sparingpartneři, případně jako asistenti při kondiční přípravě. Konkrétně Břetislav Štieber, Adam Balvar, Pavla Elicerová, Monika Hanušová, Dana Orságová a Vítězslav Račák. V roli sparingpartnera nám vypomohl Martin Vaigl (SKST Vlašim).

Program tréninků chlapců i dívek byl zaměřen na zdokonalování úderové techniky s důrazem na pohyb a na správné provedení při přenášení váhy, a to především na zásobnících, případně v jednoduchých kombinacích se sparingpartnery. Dále jsme se věnovali nácviku podání a příjmu podání. Kondiční část byla zaměřena na rozvoj rychlostních a koordinačních schopností s využitím kloboučků, kuželů a překážek, na STP formou tzv. stínování, dále jsme se věnovali posilování dolních končetin, zpevňování celého těla a rozvoji rovnováhy formou kruhového tréninku.

V sobotu odpoledne jsme si vyzkoušeli kontrolní testy fyzické připravenosti pro projekt HBO. Úvodní část odpoledního programu byla již tradičně věnována společenským hrám s Martinou Hurníkovou. Večerní program byl zaměřen u chlapců na trénink podání a příjmu podání a tréninku na zásobnících. Děvčata se věnovala první večer úderové technice na zásobnících, druhý večer byl věnován videorozborům účastnic kempu. Dále jsme pravidelně využívali možnosti místního bazénu.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem zúčastněným hráčům, trenérům, rodičům a sparingpartnerům, personálu Sporthotelu Vlašim, s jejichž pomocí se nám podařilo udělat další úspěšný krok v projektu „Hledáme budoucí olympioniky“.

Další pokračování projektu: 27.února – 1.března 2020 (tréninkový kemp, mladší žactvo, Havlíčkův Brod), 20. – 22.března 2020 (tréninkový kemp, nejmladší žactvo), 23. – 26.dubna 2020 (tréninkový kemp, mladší žactvo), 26. – 28.května 2020 (tréninkový kemp, Vlašim), 5. – 7.června 2020 (tréninkový kemp, nejmladší žactvo, Bystřice nad Pernštejnem)

Martin Linert