K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hodonín i bez jedničky získal v 1. lize mužů 5 bodů, Sokol stáhl ztrátu


Hodonín je v čele 1. ligy mužů i žen

První novoroční dvojkolo 1. ligy mužů přineslo několik velmi vyrovnaných utkání. Došlo také ke střídání na čele tabulky, ale to hlavně proto, že Hodonín měl oproti Elizze utkání k dobru. Právě na Moravany čekal souboj s Havířovem a Ostravou a museli si navíc poradit bez své jedničky, třetího nejlepšího hráče celé soutěže Vsevoloda Broiakovskyiho. Jeho místo zastoupil trenér ženského áčka Hodonína Jaroslav Mikeska a vedl si nad očekávání dobře. Udělal dva body na oba celky a díky tomu Hodonín zapsal výhru 10:6 s Havířovem a remízu s Ostravou. „Z osobního hlediska jsem nadmíru spokojen. Téměř bez tréninku jsem vytěžil maximum toho, co jsem mohl. Vyhrál jsem 4x 3:2 a 4x prohrál 0:3. Také z týmového hlediska pět bodů bereme, protože jsme hráli bez jedničky. Odehrál jsem ale 14 utkání za dva dny, v pátek jsem navíc vedl tým žen v Lize mistrů. Mám toho tak akorát,“ říká v pondělí po telefonu už opět z hodonínské haly Jaroslav Mikeska, který v sobotu absolvoval ještě utkání druhé ligy.

Hlavní město vidělo v sobotu dopoledne derby. Domácí El Niňo hostilo Elizzu, ale domácí prostředí mu vůbec nepomohlo. Hosté i bez japonské posily, která v týmu na konci minulého roku působila, vyhráli jednoznačně 10:4. Jakub Fígeľ a Luděk Laboutka si připsali stoprocentní zisk.

Oba hradecké týmy hrály doma, ale zřejmě ani v jednom z táborů nebude panovat spokojenost. DTJ nejprve prohrálo 5:10 s Brnem a poté dokonce 1:10 se silným Havlíčkovým Brodem. To předposlední Sokol získal povinnou výhru se Zlínem, ale měl na dosah další body navíc s Novým Jičínem, které mu ale protekly mezi prsty. „S jednou výhrou nemůžeme být spokojeni. Vzhledem k tomu, že jsme hráli doma se soupeři ze spodku tabulky, tak jsme pomýšleli na plný bodový zisk. Utkání s Novým Jičínem jsme navíc výborně začali a dostali se do vedení 5:1. Bohužel jsme slibně rozehraný zápas, jako už po několikáté v sezóně, nakonec ztratili. K vítězství nám jednoznačně chyběl můj bodový příspěvek,“ nehledá výmluvy Tomáš Hort, kterému se nepodařilo s Jičínem bodovat. Sokol tak je i nadále na předposledním místě, i když už má stejně bodů jako DTJ a pouze bod mu chybí na Liberec. Záchrana tak stále je reálná. „Velmi dobře si uvědomujeme obtížnost situace, ve které se nacházíme. Nicméně před sebou máme ještě 11 zápasů, včetně obou domácích odvet právě s týmy Liberce a DTJ. Určitě předem neskládáme zbraně a budeme se rvát o každé vítězství až do konce soutěže,“ dodává odhodlaně Hort.

Ani zmiňovaný Liberec se v tabulce nikam nepohnul a zůstává jen bod nad předpokládanými sestupovými pozicemi. Prohrál totiž s HB Ostrov a Brnem. Oslabená Choceň překonala bez ztráty jediné dvouhry Zlín, ale s Novým Jičínem padla 4:10.

 

1. liga, sezona 2019/2020

Program 15. a 16. kola

Sobota 11. ledna

SF SKK El Niňo Praha B – TTC Elizza Praha 4:10

KST SK US Steinerová Choceň – KST Nový Jičín 4:10

TJ Agrotec Hustopeče – TJ Ostrava KST B 10:6

SKST Warmnis Liberec B – HB Ostrov 4:10

DTJ Hradec Králové – TTC MS Brno 5:10

TJ Sokol PP HK 2 B Imeda – KST Zlín 10:2

SKST Stavoimpex Hodonín – SKST Baník Havířov B 10:6

Neděle 12. ledna

TJ Agrotec Hustopeče – SKST Baník Havířov B 10:6

SKST Stavoimpex Hodonín – TJ Ostrava KST B 9:9

DTJ Hradec Králové – HB Ostrov 1:10

SKST Warmnis Liberec – TTC MS Brno 6:10

TJ Sokol PP HK 2 B Imeda – KST Nový Jičín 7:10

KST SK US Steinerová Choceň – KST Zlín 10:0

Kompletní informace o 1. lize mužů naleznete ZDE