K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hodonín jde v Lize mistryň do baráže o postup do semifinále


Povinné vítězství nad Villachem znamená pro český klub pestrý program na neděli

Přímý postup do semifinále Ligy mistryň českému klubu SKST Stavoimpex Hodonín unikl po těsné porážce v první utkání ve skupině. Vítězství nad rakouským Villachem 3:0 v utkání druhém znamená naopak šanci postoupit mezi čtyři nejlepší z nedělní baráže.

V ní se střetnou tři kluby na druhých místech ve skupinách a bude to určitě velmi vyrovnaný souboj. Hodonínské stolní tenistky si o něj řekly „povinným“ vítězstvím nad oslabeným Villachem, který do soutěže nastoupil jen se dvěma hráčkami. „Největší opory rakouského družstva neprošly covidovými testy a nemohou hrát. Proto soupeř nastoupil je ve dvou a bylo to v podstatě snadné vítězství. Po prohře v prvním utkání nebyla naše nálada nic moc, takže jsem rád, že máme za sebou i tuhle povinnost. Teď se musíme soustředit na baráž o poslední místo v semifinále. Bude to hodně těžké, jako největšího soupeře vidím francouzský klub TT Metz, který jen těsně prohrál se silným domácím Linzem. Losovat se bude až po skončení sobotního programu, takže v tuto chvíli mohu jen slíbit, že naše hráčky budou připravené a o postup se poperou,“ řekl po utkání s Villachem trenér Jaroslav Mikeska.

Přímý postup do semifinále soutěže si zajistily týmy na prvních místech ve skupinách, konkrétně německý TTC Berlin eastside, rakouský Linz AG Froschberg a ze skupiny C franouzský TT Saint-Quentinois. O čtvrté postupové místo budou hráčky Hodonína bojovat v neděli 6. prosince se španělským UCAM Cartagena T.M a francouzským Metz TT. Utkání s Metz začíná v 10 hodin a sledovat ho můžete na stanici ArenaSportTV nebo na streamu ETTU TV.

 

Liga mistryň 2020/2021, Linz

Výsledky utkání v základních skupinách

Skupina A: UCAM Cartagena T.M – CP Lyssois Lille Métropole 3:2. Maria XIAO – Linda BERGSTROMOVÁ 0:3 (-10,-7,-10), Li FEN – Dora MADARASZOVÁ 3:0 (8,6,4), Silvia ERDELJIOVÁ – Andrea TODOROVIČOVÁ 0:3 (-8,-12,-11), Li FEN – Linda BERGSTROMOVÁ 3:0 (9,8,8), Maria XIAO – Dora MADARASZOVÁ 3:1 (9,-8,7,7). TTC Berlin eastside – GDCS Do Juncal 3:0. Nina MITTELHAMOVÁ – Raquel ANDRADEOVÁ 3:0 (7,9,3), Britt EERLANDOVÁ – Tatiana GARNOVOVÁ 3:0 (7,8,9), SHAN Xiaona – Janet EFFIAMOVÁ 3:0 (4,5,5).

Skupina B: Metz TT – Girbau-Vic TT 3:0. Daniela MONTEIROVÁ – DODEANOVÁ – Gabriela FEHEROVÁ 3:0 (6,7,7), Adina DIACONUOVÁ – Sofia-Xuan ZHANG 3:0 (7,8,4), WU Jiaduo – Charlotte CAREYOVÁ 3:0 (7,7,7). Linz AG Froschberg – Budarörsi 21 SC 3:0. Margarita PESOTSKA – Sabina SURJANOVÁ 3:2 (3,-11,8,-11,5), Bernadette SZOCSZOVÁ – Maria FAZEKASOVÁ 3:0 (6,7,6), Margarita BALTUSHITEOVÁ – Helga DARIOVÁ 3:2 (-10,-4,4,4,6).

Skupina C: SKST Stavoimpex Hodonín – TTC „CarinthiaWinds“ Villach 3:0. Sakura MORIOVÁ – Bettina FEUERABENDOVÁ 3:0 (6,5,6), Natalia PARTYKOVÁ 3:0 w.o., Solomiya BRATEYKOVÁ – Anna Zsofia FENYVESIOVÁ 3:0 (3,8,5).

 

Kompletní informace o Lize mistryň najdete ZDE