K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hodonín odvrátil mečbol a o titulu se rozhodne až v neděli


Hrdinkou finálového duelu byla obranářka Markéta Ševčíková

Finálovou sérii play off Extraligy žen mezi Břeclaví a Hodonínem rozhodne až nedělní duel na stolech vítěze základní části. Hráčky Břeclavi totiž nevyužily mečbol, který získaly díky domácí výhře 5:2 a v odvetě prohrály v Hodoníně 3:5. Hrdinkou vyrovnaného souboje byla obranářka Markéta Ševčíková.

Hned úvodní dvouhry naznačily, že druhé finálové utkání bude opět nesmírně vyrovnané. Karin Adámková porazila po pětisetové bitvě Natálii Partykovou a vyhrála už svoji čtvrtou dvouhru ve finále. Opět hrála velmi v pohodě a dostatečně agresivně. Pětisetové drama přinesl rovněž souboj mezi Solomiyou Brateykovou s Anetou Širučkovou. Brateyková prohrávala v pátém setu už 1:6, ale dokázala vývoj otočit, a nakonec se radovala z prvního bodu pro domácí. „Říkala jsem si celý zápas, že se musím snažit držet míček na stole, ale za toho stavu už nezbývalo nic jiného než aktivně hrát o každý bod. Jsem moc šťastná, že se mi to povedlo otočit a vyhrát. Zatím se mi ve finále daří a věřím, že to bude dneska celkově lepší než v prvním utkání, a ještě pojedeme do Břeclavi bojovat o titul,“ řekla po zápase mladá ukrajinská hráčka.

Po krátké přestávce si to obě vítězky úvodních dvouher rozdaly mezi sebou. A obrovskou radost měla opora břeclavského družstva Karin Adámková, když Brateykovou porazila 3:1 na sety. Podle zápisu to byla až čtvrtá dvouhra, ta třetí v pořadí ovšem skončila o dost později. Obranářka Marketa Ševčíková totiž notně potrápila zkušenou Danu Čechovou. Snažila se ze všech sil vracet trpělivě míčky na stranu soupeřky a bývalá česká reprezentantka často marně hledala recept na její houževnatou obranu. Ševčíková vedla 2:1 na sety a teprve pak našla Čechová potřebnou jistotu.

Bojovala o každý bod a v pátém rozhodujícím setu si pořádně oddychla. „Stálo mě to opravdu hodně sil. Vůbec netuším, jak bude vypadat moje další dvouhra,“ přiznala Dana Čechová a dodala: „Proti obraně se musí hrát trpělivě a já jsem tam několikrát zbytečně spěchala. Hlavně ve třetím setu a pak i v pátém. Obecně mi hra do obrany nikdy nějak nevadila, jenže já jsem naposledy proti obranářce hrála někdy před dvěma lety právě proti Markétě. Když nemáte možnost s obranářkou trénovat, ztrácíte cit pro míček, a to se pak hraje o to hůř.“

Na její slova o extrémně vyčerpávajícím souboji došlo. Po krátké přestávce totiž Dana Čechová nastoupila proti Natálii Partykové a přes veškerou snahu prohrála tři koncovky. Naopak trumf domácího kouče Jaroslava Mikesky v odvetě finále sérii dokonale zdramatizoval. Markéta Ševčíková si totiž poradila s Anetou Širučkovou a srovnala stav utkání na 3:3.

A to nebylo všechno, Solomiya Brateyková rovněž využila pomalejších nohou Dany Čechové a porazila ji 3:0, vítězný bod tak měla na pálce Ševčíková. Rozehrála duel s Karin Adámkovou skvěle, neubírala na tempu a nejlepší hráčku dosavadního průběhu finálového boje o titul porazila 3:0 na sety. Vybojovala tak rozhodující pátý bod utkání. „Je to úžasné, že jsme sérii vyrovnaly na 1:1, máme pořád šanci a můžeme vyhrát. Věřily jsme i za nepříznivého stavu, že můžeme utkání dotáhnout do vítězného konce,“ usmívala se po utkání jeho hrdinka.

Trenér Jaroslav Mikeska měl také radost a pochopitelně svoje hráčky chválil. „Holky podaly skvělé výkony. Za stavu 1:3 jsem je neustále burcoval a věřil jsem, že to můžeme otočit,“ řekl po utkání a ve velmi podobném duchu hovořil i trenér hostujícího družstva Roman Čech. „Za stavu 3:1 ještě nebylo nic rozhodnuto. Soupeřky hrály výborně a jejich trojka na nás udělala dva body. K tomu není co dodat. Myslím si, že je to krásné finále, řežba o každý bod a teď budeme mít výhodu domácího prostředí my.“

 

Extraliga žen, play off 2020/2021

Výsledky 2. finále

SKST Stavoimpex Hodonín A – MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP 5:3

Natália PARTYKOVÁ – Karin ADÁMKOVÁ 2:3 (-7,8,-4,2,-9), Solomiya BRATEYKOVÁ – Aneta ŠIRUČKOVÁ 3:2 (-4,9,-5,7,7), Markéta ŠEVČÍKOVÁ – Dana ČECHOVÁ 2:3 (-9,8,12,-6,-9), Solomiya BRATEYKOVÁ – Karin ADÁMKOVÁ 1:3 (-3,11,-6,-2), Natália PARTYKOVÁ – Dana ČECHOVÁ 3:0 (8,11,10), Markéta ŠEVČÍKOVÁ – Aneta ŠIRUČKOVÁ 3:1 (6,3,-14,5), Solomiya BRATEYKOVÁ – Dana ČECHOVÁ 3:0 (10,3,4), Markéta ŠEVČÍKOVÁ – Karin ADÁMKOVÁ 3:0 (4,5,5). Stav série: 1:1.

Další program finále

Neděle, 6. června

MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP – SKST Stavoimpex Hodonín A 16)

Kompletní informace o Extralize žen nejdete ZDE