K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hodonín padl s Havlíčkovým Brodem, hradecké derby pro Sokol


Situace na čele je velmi vyrovnaná

V 1. lize mužů se zápolilo na čele i na konci tabulky. Zatímco na čele se to velmi zdramatizovalo a nic není jasné, na chvostu to začíná vypadat bledě s DTJ HK. To totiž prohrálo městské derby se Sokolem 5:10 a má tak v tabulce o tři body méně a navíc horší vzájemný zápas.  Jedinou útěchou pro DTJ může být to, že má odehrán o jeden zápas méně. Přitom ani jeden z hradeckých zástupců nebyl daleko od výhry v neděli. Sokol za stavu 8:8 prohrál obě dvouhry a podlehl Liberci 8:10, DTJ pro změnu padlo po velkém boji v Chocni 7:10.

Choceň nakonec uhájila z víkendu čtyři body, protože v sobotu podlehla velmi jednoznačně 4:10 Liberci. Josef Medek a Lukáš Borůvka dokonce porazili Radka Košťála, který si tak připsal stejný počet porážek jako za stejný dosavadní průběh 1. ligy.

Hodně zajímavý duel se odehrál v neděli také v Hodoníně. Aktuálně vedoucí tým 1. ligy hostil HB Ostrov, tedy další tým, který prahne po postupu do extraligy. Duel ale poznamenalo obnovené zranění Vsevoloda Broiakovskyiho, který odehrál dva zápasy, ale do dalších dvou už nenastoupil. I proto Hodonín prohrál 6:10. „Náš tým přistupoval k utkání s Havlíčkovým Brodem maximálně zodpovědně. Zápas rozhodně nepostrádal nadprůměrnou kvalitu na 1. ligu. Bohužel naše jednička ještě nebyla po zranění stoprocentně připravena na ostrou zátěž a tento fakt víceméně rozhodl o výsledku duelu. Rozhodně bych ale nerad shazoval výkon hostů, kteří si vítězství určitě zasloužili. Situace na špici se zamotala, ale my věříme, že jsme si již naši smůlu vybrali a těšíme se na vyvrcholení celé soutěže,“ řekl o atraktivním mači Ondřej Lapčík, který v utkání uhrál jeden bod ze tří zápasů.

Dramatické duely byly k vidění také v Praze a v Hustopečích. El Niňo po obrovském boji využilo týmového výkonu a zvítězilo nad Novým Jičínem 10:8, zvládlo pak také „povinnost“ v duelu se Zlínem, který opanovalo 10:0. Hustopeče měly svůj duel s Ostrovem předehraný, takže se mohly soustředit pouze na neděli, kdy hostily Brno. Schwarzer s Koldasem oba uhráli 4 body, ale přidal se k nim pouze Kopányi, jenž udělal alespoň bod, takže vyrovnaný duel nakonec po téměř pěti hodinách skončil 9:9.

Dvojičku pak toto kolo hrály moravskoslezské týmy Ostrava a Havířov. Tentokrát se jednoznačně dařilo domácí Ostravě, která hladce sestřelila svého rivala 10:2.

 

1. liga, sezona 2019/2020

Program 19. a 20. kola

Sobota, 8. února

TJ Ostrava KST B – SKST Baník Havířov B 10:2

KST SK US Steinerová Choceň – SKST Warmnis Liberec B 4:10

TTC Elizza Praha – KST Zlín 10:1

SF SKK El Niňo Praha B – KST NOVÝ JIČÍN 10:8

SKST Stavoimpex Hodonín – TTC MS Brno 10:3

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 B IMEDA – DTJ Hradec Králové 10:5

Neděle, 9. února

SF SKK El Niňo Praha B – KST Zlín 10:0

TTC Elizza Praha – KST NOVÝ JIČÍN 10:4

TJ Agrotec Hustopeče – TTC MS Brno 9:9

SKST Stavoimpex Hodonín – HB Ostrov 6:10

KST SK US Steinerová Choceň – DTJ Hradec Králové 10:7

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 B IMEDA – SKST Warmnis Liberec B 8:10

Kompletní informace o 1. lize mužů naleznete ZDE