K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hodonín porazil loňského vítěze Ligy mistryň Berlin Eastside


Veledůležitý bod vybojovala v duelu s Georginou Potaovou zkušená Renáta Štrbíková

V jednom týdnu se oba čeští mistři neuvěřitelným způsobem vytáhli proti německým soupeřům. Muži Ostravy porazili v Lize mistrů Ochsenhausen 3:0 a přesně stejným suverénním způsobem vyhrály hráčky SKST Mart Hodonín-Stavoimpex v nejprestižnější klubové soutěži žen nad obhájcem trofeje TTC Berlin Eastside.

Bylo to jejich vůbec první vítězství v historii klubu v Lize mistryň a posílilo naději na druhé místo ve skupině postup do čtvrtfinále soutěže. Porazit přitom jeden z nejlepších klubů posledních let, to je senzace, která nemá na české ženské klubové scéně obdoby. Hostující tým přijel bez zraněné jedničky Petrissy Soljaové a také chyběla německá reprezentantka Xiaona Shan. I tak především dvojice Georgina Potaová a Shio Matsudairová budila patřičný respekt. Zkušenou Japonku si však vzala hned v úvodním zápase do parády Číňanka Guo Lin. Vyhrála až po pětisetovém boji, ale rozehrála skvěle celou partii. „Když jsme viděli, že nepřijela Xiaona Shan, bylo jasné, že na třetím místě v sestavě budou mít Němky slabinu. Proto jsme taky sestavu postavili na jistotu. Natálka prohrála s Maďarkou Potaovou v Německu na Wordl Touru, takže jsem nahoru dal raději Renátu Štrbíkovou. Ale stejně bylo nejdůležitější, že všechny tři hráčky podaly skvělý výkon a udělaly bod,“ řekl k úvodnímu zápasu trenér Jaroslav Mikeska.

Veškeré další taktické spekulace vzaly za své, když se Renáta Štrbíková dokázala vyrovnat s nepříjemným servisem devětadvacáté hráčky světa Georginy Potaové a přestala riskovat. Pak totiž dokázala s Maďarkou nejen držet krok, ale za nepříznivého stavu 0:2 na sety otočit vývoj zápasu. „Když jsem s ní před dvěma lety hrála vůbec poprvé, cítila jsem, že mi nebude herně sedět. Letos v Maďarsku na turnaji už jsem s ní prohrála 2:4 a bylo to mnohem lepší. Teď už jsem si na ni věřila. Bylo dobré, že Guo Lin vyhrála první zápas a já jsem nebyla pod enormním tlakem. Stačilo dostat se do hry, pak jí moje údery dělaly větší problémy, než mně ty její. Ona je skvělá v rovné hře, ale jakmile jsem hrála víc na rotace, chybovala,“ řekla po důležitém vítězství nad Potaovou česká reprezentantka.

Za stavu 2:0 bylo naopak na polské reprezentantce Natalii Partykové, aby utkání dotáhla do vítězného konce. Proti ni nastoupila Katrin Mühlbachová a diváci v hale si nemohli nevšimnout, že německá hráčka je těhotná. Pohybovala se za stolem dost těžkopádně a nakonec neměla proti Partykové šanci. „Ono to nebylo tak snadné, jak to vypadá. Jsou to psychicky hodně těžké zápasy. Všichni si myslí, že je to hotové, ale za stůl musím jít já. Měla jsem zpočátku velký respekt. Ale pak se ukázalo, že opravdu není úplně herně ve formě. Ona má hodně nepříjemný herní styl, naštěstí nemohla ukázat vše, co umí,“ dodala spokojená Natalia Partyková.

Český mistr tak ve skupině D stále může pomýšlet na druhé postupové místo. Zbývají totiž dohrát dvě utkání. Německý mistr nejprve přivítá na svých stolech francouzský TT Saint Quentinois a pak právě ve Francii bude pravděpodobně o postup bojovat Hodonín.

 

Liga mistryň, sezona 2017/2018

Skupina D: SKST Mart Hodonín-Stavoimpex – TTC Berlin Eastside

GUO Lin – Shiho Matsudairová 3:2 (10,-3,-9,4,9), Renáta ŠTRBÍKOVÁ – Georgina Potaová 3:2 (-7,-7,8,8,6), Natalia PARTYKOVÁ – Katrin Mühlbachová 3:0 (6,5,3).

Více informací o Lize mistryň najdete ZDE