K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hodonín představil svoji posilu pro letošní sezonu

Hodonin pred sezonou_0571

Číňanka Lin Guo se na své první evropské angažmá těší a líbí se jí čistý hodonínský vzduch

Klub SKST Mart Hodonín-Stavoimpex má letos v plánu navázat na loňské úspěchy, a dost možná některé z nich ještě překonat. Jedenáctinásobný mistr republiky samozřejmě touží po titulu dvanáctém, ale také by rád uspěl v Lize mistrů, kterou hraje podruhé za sebou. Vloni ani jednou hodonínské hráčky v prestižní soutěži nevyhrály. Letos to chtějí z měnit a pomoci by jim v tom měla dvaadvacetiletá čínská posila Lin Guo.

Pochází z provincie Liaonig na severu Číny a stolnímu tenisu se věnuje od necelých šesti let. „Prozatím jsem celou svoji kariéru strávila v Číně a Japonsku. Toto je moje první evropské angažmá a moc se na něj těším. Nemám žádné konkrétní cíle, protože neznám kvalitu soupeřek. Ale chci hrát co nejlépe a být platnou členkou klubu,“ řekla ještě před svým úplně prvním tréninkem s novými spoluhráčkami.

O tom, jak velikou posilou pro českého mistra Lin Guo bude, se přesvědčí pravděpodobně už dnes tým Břeclavi, který od 18 hodin nastoupí v Hodoníně k extraligovému utkání. Trenér Jaroslav Mikeska tak bude mít možnost vidět svoji posilu ještě před prvním domácím utkáním v Lize mistrů. Prozatím o kvalitách hráčky hovoří jen její hráčská historie. Na světovém žebříčku bychom jí však hledali marně. „Prozatím jsem nehrála žádné mezinárodní turnaje, hrála jsem čínskou Superligu a taky klubovou soutěž v Japonsku. V Superlize jsem měla aktivní zápasovou bilanci přibližně sedmdesát procent a mými spoluhráčkami v klubu byly například olympijské vítězky a mistryně světa Wang Nan a Guo Yue.“

Prostředí v malé zemi uprostřed Evropy se jí od prvního okamžiku zamlouvá. „Je tady dobrý vzduch,“ odpověděla bez váhání na otázku, jaké jsou její první pocity v novém působišti. „Pocházím z provincie, kde je pětkrát více obyvatel, než tady. Ale to vůbec není podstatné. Mým životem je stejně pouze stolní tenis. Nemám ani žádný jiný koníček. Snažím se dělat naplno to, co mám tak ráda,“ dodala.

Související novinky

Všechny novinky