K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hodonín prohrál v Linzi, ale postup má ve svých rukou


Rozhodující utkání o postup do čtvrtfinále Champions Leagu čeká českého mistra v pátek

Hráčky SKST Stavoimpex Hodonín si mohly už v předposledním kole základní skupiny Ligy mistryň zajistit postup do čtvrtfinále. Bohužel, na stolech Linz AG Froschberg prohrály stejně jako v prvním vzájemném utkání 2:3. Fanoušci Hodonína se tak mají 6. prosince od 18 hodin na co těšit. Jejich tým by si rád po roce opět zajistil účast mezi osmi nejlepšími kluby v Evropě.

Ve skupině je český mistr stále na druhém místě a k jistotě postupu jim chybí jediné. Vyhrát v posledním souboji se španělským Leka Enea Tenis de Mesa minimálně jeden set. První vzájemný souboj totiž na jihu Evropy Hodonín vyhrál 3:0, a to bez ztráty setu. Úkol je to na první pohled snadný, ovšem stolní tenis umí být v tomto směru nevyzpytatelný.

Proto chtěly svěřenkyně trenéra Jaroslava Mikesky uspět už v předposledním duelu v Rakousku. Odcestovaly v nejsilnější sestavě, ale ani to nestačilo. Rakouská reprezentační jednička Sofia Polcanová na úvod porazila Natalii Partykovou, ovšem pak Ng Wing Nam vyhrála souboj dvou reprezentačních kolegyň z Hong Kongu nad Soo Wai Yam Minnie. Jako klíčový se ukázal souboj „trojek“, který prohrála po pětisetové bitvě Solomiya Brateyková se Švédkou Lindou Bergströmovou.

Pak sice Ng Wing Nam porazila Polcanovou (Rakušanka se v pátém setu zranila a zápas nedohrála), ovšem rozhodující třetí bod zařídila Soo Wai Yam Minnie výhrou na Partykovou.

 

Liga mistryň, sezona 2019/2019

Skupina D

Linz AG Froschberg – SKST Stavoimpex Hodonín 3:2

Sofia POLCANOVÁ – Natalia PARTYKOVÁ 3:0 (4,6,10), SOO Wai Yam Minnie – NG Wing Nam 2:3 (7,9,-9,-9,-9), Linda BERGSTRÖMOVÁ – Solomiya BRATEYKOVÁ 3:2 (8,5,-9,-6,0), Sofia POLCANOVÁ – NG Wing Nam 2:3 (-9,10,-5,8,-1w.o.), SOO Wai Yam Minnie – Natalia PARTYKOVÁ 3:1 (5,8,-9,6).

Kompletní informace o Lize mistrů najdete ZDE