K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hodonín si zajistil postup do čtvrtfinále Ligy mistrů


Ukrajinka Solomiya Brateyková pomohla bodem k výhře nad Leka Enea Tenis de Mesa

Ve svém posledním vystoupení ve skupině D Ligy mistrů měly hráčky SKST Stavoimpex Hodonín před sebou jasný úkol. Zisk jednoho setu v duelu se španělským Leka Enea Tenis de Mesa bude znamenat postup do čtvrtfinále nejprestižnější klubové soutěže, vítězství by pak bylo pochopitelně ideální tečkou za skvělým rokem a poděkováním skvělým fanouškům.

Obojí se povedlo a české mistryně mohou být spokojené. Španělský klub porazily 3:1 a obsadily ve skupině druhé místo. Sice to nebyla tak parádní jízda, jako v prvním vzájemném měření sil na jihu Evropy, ale to už v tuto chvíli může být svěřenkyním trenéra Jaroslav Mikesky úplně jedno. Před kamerami ping-pong.tv sehrály skvělou podívanou s dobrým koncem.

V úvodní dvouhře hostující tým poslal do boje Číňanku Zhang Jin, která v prvním utkání ve Španělsku nehrála. Vynikající Wing Nam Ng v barvách Hodonína to však vůbec nerozhodilo. Obě hráčky se v úvodním setu trochu seznamovaly s herním stylem, ale v koncovce využila setbol reprezentantka Hong Kongu ve službách Hodonína. Hala si oddechla, diváci věděli, že domácí tým postoupí do čtvrtfinále a mohla začít ta pravá zábava bez nervů a obav. Wing Nam zápas dotáhla do vítězného konce a po jeho skončení potvrdila, že byla trochu nervózní. „Neznala jsem ji, takže jsem se ani nemohla připravit na její herní styl. Má vynikající servis, ten mi dělal v prvním setu dost velké problémy. Taky jsem byla trochu nervózní. Ale po vítězství jsem se už soustředila na svůj výkon a hrála jsem klidně,“ řekla po zápase Wing Nam Ng.

Polka Natália Partyková vstoupila do druhé dvouhry proti španělské reprezentantce Marii Xiao skvěle. První set vyhrála 11:3 a nic nenasvědčovalo tomu, že by měly nastat komplikace. Jenomže pak se do tempa dostala i soupeřka a nakonec vývoj zápasu otočila. Partyková prohrála 1:3 a byla pochopitelně zklamaná. „Ten první set byl hodně rychlý a bylo mi jasné, že to takhle nebude pořád. Bohužel jsem kazila svoje míčky. Nebyla jsem vůbec spokojená se svoji hrou. Prohra mě moc mrzí, ale mám samozřejmě radost, že už máme jistý postup a budeme opět hrát čtvrtfinále Ligy mistryň,“ snažila se zapomenou na porážku.

Vedení zpět vrátila českému klubu Solomiya Brateyková, která porazila Roxanu Mihaelu Iamandiovou 3:1 na sety. Po zápase ovšem přiznala, že to nebylo zdaleka tak jednoduché, jako ve Španělsku, kde stejnou soupeřku vyprovodila od stolu bez ztráty setu. „Dělala jsem víc chyb, proto to bylo o něco těžší. Ale našli jsme s trenérem správnou taktiku, jak eliminovat její výborný topspin. Začala jsem hrát víc na krátko, nutila ji častěji pinkat a tím se vlastně nedostala do své hry,“ řekla ukrajinská reprezentantka, která už několik let působí v hodonínském klubu.

Utkání do vítězného konce dotáhla Wing Nam Ng. Španělská reprezentantka Maria Xiao sice bojovala, vyhrála první a pak ještě i čtvrtý set, ovšem závěr patřil domácí hráčce. Trenér Jaroslav Mikeska z toho měl pochopitelně obrovskou radost. „Jsme hodně spokojeni, byl to náš cíl. Před začátkem soutěže jsem si říkal, že tohle nebyl úplně nejpříjemnější los. To ostatně španělský tým potvrdil v tomto utkání. Jenže nám první vzájemný souboj vyšel na jedničku, holky tam prakticky nechybovaly a neztratily ani set. To bylo důležité. Byl jsem ale před odvetou nervózní a teprve až v polovině druhého setu jsem si uvědomil, že jsme vlastně postoupili,“ usmíval se hodonínský kouč.

 

Liga mistryň, sezona 2019/2019

Skupina D

SKST STAVOIMPEX Hodonín – Leka Enea Tenis de Mesa 3:1

NG Wing Nam – Jin ZHANG 3:0 (11,7,5), Natalia PARTYKOVÁ – Maria XIAO 1:3 (3,-8,-7,-9), Solomiya BRATEYKOVÁ – Roxana Mihaela IAMANDIOVÁ 3:1 (9,-9,8,5), NG Wing Nam – Maria XIAO 3:2 (-4,11,10,-5,6).

Kompletní informace o Lize mistrů najdete ZDE