K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hodonínské hráčky v Lize mistrů potřetí vyhrály


Polka Natalia Partyková porazila Američanku Wu Yue a pečetila vítězství 3:1

Poslední utkání základní skupiny D Ligy mistrů mezi SKST Hodonín – Stavoimpex a rakouským LZ Linz Froschberg se nesl ve vánočním duchu. Oba týmy věděly, že na pořadí v tabulce skupiny výsledek nic nezmění a zejména domácí hráčky působily velmi uvolněným dojmem. Vyhrály zaslouženě 3:1 a ve skupině obsadily druhé místo, které znamená postup do čtvrtfinále.

Český mistr tak poděkoval tímto způsobem i svým divákům. Trenér Jaroslav Mikeska se musel obejít bez Číňanky Guo Ruiwen, naopak hostující tým přijel bez Angličanky Ho Tin Tin i Bělorusky Margarity  Baltushiteové. I tak si hodonínská hala přišla na své. „Vítězstvím v minulém utkání v Tarnobrzegu jsme si zajistili postup, což je něco neuvěřitelného. Je to největší úspěch v historii klubu a my jsme moc rádi, že se to povedlo. Proti Linzi hráčky odvedly kvalitní výkon, žádné utkání v Lize mistrů nelze vypustit a podcenit. Vyhrát chceme vždycky, to je jasné. Jsem na hráčky hrdý, že se rozloučili s diváky v tomto roce výhrou,“ řekl po utkání domácí kouč.

Dvě mladé rakouské naděje Ines Diendorferová a Selina Leitnerová neměly proti hodonínským hráčkám žádnou šanci, takže divácky nejzajímavější byly zápasy proti padesáté hráčce světového žebříčku Američance Wu Yue. Ten první jednička rakouského ceku zvládla proti Ivetě Vacenovské. Po pěti setech zvedla ruce na hlavu a srovnala stav utkání. „Podruhé před vlastním publikem jsem prohrála, takže spokojená být nemohu. Ale vyhrál tým, a to je rozhodující. Postup do čtvrtfinále soutěže je obrovský úspěch, trochu nám pomohl los, protože béčko Linze byl opravdu hodně hratelný soupeř. Ale když jsem viděla, v jaké formě hraje Natálka a také Číňanka Guo, myslím, že letos bychom postoupili z kterékoliv skupiny,“ shrnula základní část Ligy mistrů Iveta Vacenovská

Pak Markéta Ševčíková při své premiéře v Lize mistrů opět posunula do vedení domácí a utkání šla sebevědomě ukončit Natalia Partyková. Proti Američance Wu Yue nezačala dobře a prohrála první set, ale pak vývoj otočila a vyhrála dvě koncovky třetího a čtvrtého setu. „Hrála jsem s ní potřetí a poprvé jsem ji porazila. Mám z toho radost, protože po prvním setu jsem si říkala, že to bude zase hodně rychlé a se špatným koncem pro mne,“ usmívala se polská reprezentantka. „Myslím, že díky výhře v Tarnobrzegu jsme mohly hrát bez stresu, navíc jsme věděly, že soupeř nepřijel v nejsilnější sestavě. Mám velkou radost z postupu. Jistě, já už hrála v Lize mistrů i ve finále v barvách Tarnobrzegu, ale tohle je jiné. Český klub je poprvé v play off a je úplně jedno, koho nám los přisoudí. Ve čtvrtfinále jsou jen silní soupeři, ale proti každému se budeme snažit hrát na vítězství,“ dodala.

 

Liga mistryň, ročník 2018/2019

Skupina D: SKST Hodonín – Stavoimpex – LZ Linz Froschberg 3:1

Natalia PARTYKOVÁ – Ines DIENDORFEROVÁ 3:0 (4,5,7), Iveta VACENOVSKÁ – WU Yue 2:3 (9,-12,8,-7,-8), Markéta ŠEVČÍKOVÁ – Selina LEITNEROVÁ 3:0 (2,1,2), Natalia PARTYKOVÁ – WU Yue 3:1 (-4,4,10,10).

Kompletní informace o Lize mistryň najdete ZDE