K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hodonín v Lize mistryň skončil


Solomiya Brateyková se spoluhráčkami na semifinále nedosáhly

Úvodní duel baráže o poslední postupové místo do semifinále Ligy mistryň vyhrály v rakouském Linzi hráčky francouzského Metz TT, když v mimořádně vyrovnaném souboji porazily SKST Stavoimpex Hodonín 3:2. Český klub pak následně vykřesal teoretickou naději na postup, porazil španělský klub UCAM Cartagena T.M 3:1. Vše ovšem měly v rukou hráčky francouzského Metz TT, které v závěrečném utkání vyhrály nad Cartagenou 3:1 a postoupily do semifinále.

Trenér Hodonína Jaroslav Mikeska udělal v dopoledním duelu s Metz oproti prvnímu utkání na turnaji jednu změnu, když na druhé místo v sestavě poslal Solomiyu Brateykovou a na trojku Polku Natalii Partykovou. Ani jedna z nich se však nedočkala vítězství, byť obě podaly velmi bojovný výkon. Dva body naopak zařídila Japonka Sakura Moriová, která porazila v prvním zápase Adinu Diaconuovou 3:0 a ve zkráceném tiebreaku v pátém setu pak také jedničku francouzského družstva Danielu Monteirovou-Dodeanovou.

Souboj se vyvíjel podle očekávání a první důležitý moment nastal v souboji třetích hráček, kdy zkušená Wu Jiaduo měla v koncovkách setů pevnější nervy. Druhý set vyhrála nad Partykovou 14:12, čtvrtý pak 11:9. A v podobném duchu se nesl i souboj Brateykové s Diaconuovou. Ukrajinská hráčka v dresu Hodonína za stavu 1:1 na sety prohrála zbylé dva nejtěsnějším rozdílem a radost z důležitého vítězství tak propukla na francouzské lavičce.

Pak český klub po velmi krátké přestávce nastoupil proti španělské Cartageně. Opět drobná úprava v sestavě a tentokrát to vyšlo. Dva body Japonky Sakury Moriové byly základem pro úspěšné vystoupení českého klubu. Tentokrát ale přidala třetí bod proti veteránce Silvii Erdeljiové mladá Ukrajinka Solomiya Brateyková. Držela s jedenačtyřicetiletou Srbkou krok a v rozhodujícím zkráceném setu vyhrála 6:3.

Vítězství Cartageny v závěrečném utkání 3:1 nebo 3:2 by posunul do dalších bojů český klub, ovšem hráčky Metz byly proti. Opět podaly vynikající výkon, vyhrály 3:1 a zaslouženě si o prestižní cenu zahrají ony. Jejich soupeřkami budou vítězné týmy tří základních skupin německý TTC Berlin eastside, rakouský Linz AG Froschberg a franouzský TT Saint-Quentinois.

 

Liga mistryň 2020/2021, Linz

Výsledky baráže o postup do semifinále

Metz TT – SKST Stavoimpex Hodonín 3:2. Adina DIACONUOVÁ – Sakura MORIOVÁ 0:3 (-13,-12,-8), Daniela MONTEIROVÁ – DODEANOVÁ – Solomiya BRATEYKOVÁ 3:1 (11,-9,6,8), WU Jiaduo – Natalia PARTYKOVÁ 3:1 (5,12,-9,9), Daniela MONTEIROVÁ – DODEANOVÁ – Sakura MORIOVÁ 2:3 (5,-9,10,-3,-4), Adina DIACONUOVÁ – Solomiya BRATEYKOVÁ 3:1 (7,-4,9,9).

UCAM Cartagena T.M – SKST Stavoimpex Hodonín 1:3. Maria XIAO – Sakura MORIOVÁ 1:3 (-10,-2,10,-9), LI Fen – Natalia PARTYKOVÁ 3:1 (-8,9,5,6), Silvia ERDELJIOVÁ – Solomiya BRATEYKOVÁ 2:3 (-7,9,-5,7,-3), LI Fen – Sakura MORIOVÁ 1:3 (-6,-9,7,-11).

UCAM Cartagena T.M – Metz TT 1:3. Maria XIAO – Adina DIACONUOVÁ 2:3 (9,-4,9,-4,-1), LI Fen – Daniela MONTEIROVÁ – DODEANOVÁ 3:1 (-9,5,4,3), Carmen LOZANOVÁ – WU Jiaduo 0:3 (-8,-2,-3), Maria XIAO – Daniela MONTEIROVÁ – DODEANOVÁ 0:3 (-8,-9,-4).

 

Kompletní informace o Lize mistryň najdete ZDE