K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hostem PingCastu #23 byl Tomáš Konečný


Byl to obrovský úspěch, vrchol mé kariéry, zavzpomínal na vítězství na turnaji světového okruhu

Má ve své sbírce celou řadu titulů. Je dvojnásobný mistr republiky ve dvouhře, má několik zlatých ze čtyřhry i mixu, tituly z domácí klubové soutěže a aktuálně je úřadující mistr Rakouska. V dresu TTC Wiener Neustadt si Tomáš Konečný vychutnal i triumf v zahraniční lize.

Do PingCastu #23 si ho pozval Michal Henžel a hned na úvod se zeptal, jak reálné je v letošní sezoně titul obhájit. „Máme odehraných pět utkání v první polovině základní části a jsme prozatím na druhém místě. Před námi je Wels, který je papírově silnější. My se budeme snažit udržet druhou příčku, abychom se tomuto klubu vyhnuli v semifinále a měli o něco snazší cestu do finále. Druhé nebo třetí místo po základní části je náš cíl, takže zatím držíme pozice,“ řekl bývalý český reprezentant.

V letošní sezoně si zahrál i v Lize mistrů a nastoupil dokonce proti pražskému El Niňu. Klubu, v jehož barvách řadu let působil. „Bylo to zajímavé zpestření. Zápas byl docela vyhecovaný. Samozřejmě jsem nechtěl prohrát, ale já vlastně celou moji profesionální kariéru trénuji na El Niňu, takže se s těma klukama potkávám stále. Hrálo se ve Varaždinu, nám se utkání povedlo, vyhráli jsme 3:1, takže dobrý,“ vrátil se k utkání v nejprestižnější klubové soutěži Evropy.

V rozhovoru se pochopitelně nedalo vyhnout roku 2016, kdy těsně po olympijských hrách v Riu vyhrál Tomáš Konečný dvouhru na turnaji světového okruhu v Bulharsku. To byl úspěch jako hrom. „V ten moment, kdy jsem turnaj vyhrál, to bylo neskutečné. Obrovská euforie, kdy jsem si pomalu ani neuvědomoval, co jsem dokázal. Až postupem času jsem se dozvěděl, že jsem byl jediný českých hráč, který v té době vyhrál turnaj seriálu World Tour. Teď se to vlastně podařilo nedávno Hance Matelové. Byl to obrovský úspěch, vrchol mé kariéry a shodou okolností to bylo měsíc po olympijských hrách, na které jsem se nedostal o jeden bod na světovém žebříčku. Byl jsem až třetí český hráč v pořadí na žebříčku a jet mohli jen dva. Po tom zklamání přišel nečekaný úspěch a byla to i úleva, kdy jsem si uvědomil, že všechna ta práce a příprava na olympiádu se nějak vyplatila. Určitě na to rád vzpomínám,“ přiznal Tomáš Konečný.

A má své nejcennější trofeje a medaile úspěšný český hráč někde vystavené? Dozvíte se v PingCastu #23. Celý si ho můžete poslechnout na Youtube kanálu České asociace stolního tenisu ZDE nebo na podcastových aplikacích Anchor, Breaker, Castbox, Google Podcast, Pocketcast, Radio Public, Spotify, Apple podcast a Overcast.