K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hostem pondělního PingCastu #18 byl Adam Štalzer


Emoce po těžkých zápasech musí být, kdo mě zná, to moc dobře ví

Pro pravidelný PingCast není problém, když vám host odcestuje do zahraničí. Zvlášť, když tam jede reprezentovat Českou republiku. Adam Štalzer v posledních týdnech zaznamenal několik úspěchů. Nejen jemu všichni fanoušci určitě budou držet palce na turnaji v polském Wladyslawowu. Právě tam ho zastihl Michal Henžel a společně si povídali o vítězství na turnaji v Bělehradě, domácím šampionátu v Havířově i extraligových povinnostech v TJ Ostrava KST.

Hned v úvodu přiznal, že si o povídání v PingCastu sám napsal. „Měli jsme spolu přece po jednom z kontroláků takovou malou sázku. Říkal jsi mi, že mě do PingCastu rád pozveš, ale musím udělat nějaký velký úspěch. Tak jsem ti to chtěl jen připomenout, napsal jsem ti a jsem rád, že jsem tady,“ řekl dobře naladěný český junior.

Pak se řeč stočila k turnaji WTT Contender v Srbsku, kde Adam Štalzer vyhrál dvouhru juniorů U19. Přiznal, že finálový souboj s Indem Malikem byl těžký, ale nejvíc sil ho stál paradoxně hned první zápas hlavní soutěže. „To bylo proti ruskému hráči Ševninovi, tuším mezi šestnácti. Tušil jsem, že to bude moc těžké, protože on má podobný styl jako já. Je to levák, je to výhradně jenom útočník a má dobrý forhend. Věděl jsem, že to bude jen o servisu a o příjmu,“ popsal začátek cesty za cenným úspěchem.

Ve finále proti indickému soupeři už v jednu chvíli nevěřil, že vyhraje. „Bylo to 2:2 na sety a prohrával jsem 8:10. Podařilo se mi ale srovnat, pak on zkazil lehký míček, následoval můj servis, jeho špatný příjem a ve mně vypukla obrovská euforie. To už jsme se s trenérem Karáskem objímali a nevěřili jsme.“

Vítězstvím v Bělehradě si splnil další ze svých stolnětenisových snů. „Ten první byla medaile na juniorském evropském šampionátu v Kluži, kde jsme s Lindou Záděrovou skončili v kadetech bronzoví v mixu. To byl nádherný zážitek. Teď mám další sny, jsem moc rád, že jsme se s týmem kvalifikovali na juniorské mistrovství světa v soutěži družstev. Tohle jsem před sezonou nečekal. Budu startovat na mistrovství světa, to je obrovská čest a jsem za to moc rád.“

Rozhovor se dál točil kolem zážitků v extralize, výhře nad Jakubem Kleprlíkem na nedávném šampionátu v Havířově, ale také například členství v Centru individuálních sportů Ostrava.

Celý PingCast #18 si můžete poslechnout na Youtube kanálu České asociace stolního tenisu ZDE nebo na podcastových aplikacích Anchor, Breaker, Castbox, Google Podcast, Pocketcast, Radio Public, Spotify, Apple podcast a Overcast.