K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hostem pondělního PingCastu #21 byl Tomáš Tregler


Opora mistrovského HB Ostrov H. Brod přiznala, jaké to je doma, když prohraje

Bývalý úspěšný mládežnický reprezentant a také člen bronzového týmu z ME 2010 v Ostravě Tomáš Tregler je jedním z mála špičkových českých hráčů, kteří nikdy neochutnali zahraniční angažmá. Možná i proto se o něm dá hovořit jako o veliké stálici české nejvyšší domácí soutěže. Kde hrál, tam patřil k oporám. Platí to i letošní sezoně, kde společně s dalšími spoluhráči z HB Ostrov H. Brod obhajuje mistrovský titul.

Do PingCastu #20 si ho pozval Adam Procházka a ve velmi zajímavém rozhovoru společně hovořili o extralize, neuskutečněných přestupech do zahraničí, ale také třeba o letošním domácím šampionátu.

Minulý týden přišel Tomáš Tregler o svoji neporazitelnost v novém extraligovém ročníku. Prohrál v utkání proti Chebu s Davidem Reitšpiesem 1:3 a přiznal, že to pak nemá doma vůbec jednoduché. „Když prohraju, dostanu doma od rodiny pořádnou čočku. Jak je možné, že jsem prohrál. Moc se tedy domů netěším. Ale prohry ke sportu zkrátka patří. Každý občas prohraje, ale já jsem soutěživý a nerad prohrávám. Podobně to mají i ostatní, Jirka Vráblík, Dima Prokopcov, David Reitšpies. Každý dělá maximum proto, aby vyhrával. I proto je extraliga letos takhle vyrovnaná,“ řekl s typickým úsměvem a nadhledem.

Sám byl překvapen, že neuvěřitelně dlouhou sérii bez porážky měl před čtyřmi lety, kdy v dresu TTC Ostrava odehrál 28 vítězných zápasů za sebou. „Asi to byla dobrá sezona. Ani nevím, že byla ta série tak dlouhá. Já se moc o statistiky a žebříčky nezajímám. Mne to těší, když mohu týmu takhle pomoct a věřím, že byli se mnou i v Ostravě spokojeni.“

Kromě extraligy přišla řeč i na neuskutečněná zahraniční angažmá a souboje s hráči, které zná od mládežnických kategorií. Vzájemné hecování, které ke sportu také patří, se snaží udržet v rámci pravidel fair-play. Fanoušci pak mohou sledovat bitvy, kterým nechybí náboj, rivalita a ohromná kvalita.

Jako v případě semifinále mistrovství republiky, kdy prohrál s Jiřím Vráblíkem. Možná i kvůli kouzelné výměně v šestém setu, která byla jednoznačně nejkrásnější na celém šampionátu. Vráblík si v těžké pozici přehodil pálku do levé ruky, odehrál míček a následně reflexivním bekhendem výměnu ukončil. „Jo, byl jsem na něho po zápase hodně naštvaný. Ale to nebylo jen kvůli té jedné výměně. On měl v tom setu štěstí, dal tam nějaká prasátka, prostě mu to vyšlo. Po zápase mi říkal, že mu hodně pomohl trenér Petr Kaucký, kdy už byl psychicky i fyzicky vyčerpaný, protože den předtím měl několik těžkých zápasů. My jsme tam trenéry neměli, možná i to hrálo nějakou roli. Ale on zahrál skvělý turnaj, prošel těžkými zápasy a já mu k titulu gratuluji. I když nerad,“ opět dal svým úsměvem najevo, co tím chce vlastně říct.

Pokud se chcete slyšet další odpovědi Tomáš Treglera, pusťte si PingCast #21. Celý si ho můžete poslechnout na Youtube kanálu České asociace stolního tenisu ZDE nebo na podcastových aplikacích Anchor, Breaker, Castbox, Google Podcast, Pocketcast, Radio Public, Spotify, Apple podcast a Overcast.