K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hráči Ostravy už znají soupeře v Lize mistrů


Český klub se utká se soupeři z Ruska a Portugalska, papírově není bez šance na postup do čtvrtfinále

Turnajovým způsobem od 11. do 18. prosince v německém Düsseldorfu se v bude hrát letošní ročník Ligy mistrů. Na vině je pochopitelně koronavirus a celková situace kolem pandemie v Evropě. Z šestnácti nominovaných klubů nakonec potvrdilo zájem hrát nejprestižnější klubovou soutěž patnáct a mezi nimi je také český zástupce TTC ENFIREEX Ostrava.

Už v červenci proběhl los prvních osmi nasazených týmů, k nimž se nyní museli vylosovat zbylí soupeři. Ostrava byla podle nasazení ve třetím koši a skončila ve skupině B. Shodou okolností právě tato skupina jako jediná zůstala tříčlenná. Pro klub a hlavně hráče to sice znamená o jedno kvalitní utkání méně, na druhé straně mají zajištěn už nyní minimálně postup do čtvrtfinále Evropského poháru (bývalý Pohár ETTU), kam právě na jaře zamíří týmy ze třetích míst ve skupinách. A stejně tak je papírově jednodušší i boj o čtvrtfinále Ligy mistrů, kterou si zahrají týmy na prvním a druhém místě ve skupině.

S kým tedy budou Ostravané v polovině prosince v Düsseldorfu ve skupině hrát? Nasazenou jedničkou je dobře známý ruský TTSC UMMC, za jehož zkratkou se skrývá tradičně jeden z nejlepších klubů z Jekatěrinburgu. Svěřenci trenéra Tomáše Demka se tímto týmem setkali v základní skupině už vloni a obě utkání prohráli (doma 0:3 a v Rusku pak 1:3). Jekatěrinburg před sezonou angažoval jednoho z nejlepších Evropanů Liama Pitchforda (15. hráč aktuálního světového žebříčku), který společně s Dánem Jonathanem Gróthem (28.) a Chorvatem Tomislavem Pucarem (37.) vytvořil mimořádně silnou trojici.

Druhým soupeřem ve skupině bude portugalský Sporting Clube de Portugal. Klub z Lisabonu sice byl nasazen jako dvojka, na soupisce ovšem žádná hvězdná jména nemá. A rovněž proti tomuto klubu už Ostrava hrála. V sezoně 2018/2019 prohrála venku 2:3 a doma pak 1:3. To ovšem byl jedničkou týmu skvělý Nigerijec Quadri Aruna. Letos na soupisce chybí. Jedničkou je tak další Nigerijec Bode Abiodun (148.), kterého doplňují Francouz Thiago Almeida (na akturálním světovém řebříčku vůbec není) a domácí hráči Diogo Carvalho (181.), Guilherme Paulo nebo Francisco Silva. Papírově je zřejmé, že naděje ostravského celku na postup do čtvrtfinále nejsou vůbec malé, ovšem vše se nakonec rozhodne až v samotném turnaji.

Na turnaji by se měli představit také další tři čeští hráči. Pavel Širuček, hájící barvy polského Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, se ve skupině A může těšit na případný duel s Lubomírem Jančaříkem. Ten totiž hraje za německý Post SV Mühlhausen 1951 e. V. Další německý klub 1. FC Saarbrücken, kde je na soupisce také Tomáš Polanský, bude hrát ve skupině C.

Kompletní informace o Lize mistrů najdete ZDE