K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hráčky Hodonína už znají soupeřky v Evropském poháru


V základní skupině změří síly s celky z Itálie a Řecka

Jedenáct evropských týmů žen rozehraje ve čtvrtek v srbském Novém Sadu turnaj, který navazuje na historický Pohár ETTU. Letošní ročník Evropského poháru se podobně jako Liga mistryň odehraje v „bublině“ během čtyř dnů a opět na něm startuje český SKST Stavoimpex Hodonín.

Ve třech skupinách po třech družstvech a jedné po dvou se bude bojovat o postup do čtvrtfinále. Ten si zajistí nejlepší dva celky z každé skupiny. Soupeři českého zástupce ve skupině D budou italský klub ASD Quattro Mori Cagliari a řecký Asea Sarises Florinas.

Družstvo Hodonína do Nového Sadu odcestovalo dnes a trenér Jaroslav Mikeska bude mít k dispozici pětici hráček: Natália Partyková, Solomia Brateyková, Markéta Ševčíková, Linda Záděrová a Anna Klempererová. Oproti prosincovému turnaji v Lize mistryň tak nemůže počítat s Japonkou Sakurou Moriovou. „V Lize mistryň na konci minulého roku nám hodně pomohla. Potvrdila, že je to hráčka světové špičky. Byla tady v březnu a odehrála extraligové utkání proti SK Dobré. Pak ale odcestovala zpět do Japonska, musela do karantény, a nakonec jsme vše vyhodnotili tak, že ji na Evropský pohár zvát nebudeme. Bylo by to hodně složité,“ vysvětlil před odjezdem do Nového Sadu trenér Jaroslav Mikeska.

I tak by se s týmem rád probojoval do bojů o medaile. Věří, že družstvo je schopno postoupit ze skupiny a v play off se probojovat minimálně do semifinále. „Naším cílem je postup mezi čtyři nejlepší,“ dodal hodonínský kouč.

Poslední český mistr nebude na turnaji jediným českým zástupcem. Ve francouzském klubu Etival Clairefontaine ASRTT působí také česká reprezentantka Hana Matelová, která společně se svými spoluhráčkami má už vlastně jistý postup do play off. Turnaj vyvrcholí finálovými duely v neděli 9. května.

 

Evropský pohár žen, Nový Sad

Los základních skupin

Skupina A: CP Lyssois Lille Métropole (Fr.), TTC Novi Sad (Srb.), A.S.D. Tennistavolo Norbello (It.).

Skupina B: SH-ITB Budaörsi Sport Club (Maď.), Etival Clairefontaine ASRTT (Fr.).

Skupina C: TTC Carinthiawinds Villach (Rak.), Alicante TDM (Šp.), Saint-Denis Us 93 Tennis De Table (Fr.).

Skupina D: SKST Stavoimpex Hodonín, ASD Quattro Mori Cagliari (It.), Asea Sarises Florinas (Řec.).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE