K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hráčky Hodonína v Břeclavi vyrovnaly stav finálové série


Natalia Partyková třemi body pomohla k výhře obhájce titulu

Finálová série play off extraligy žen mezi SKST Mart Hodonín A – Stavoimpex a MSK Gumotex Břeclav se bude rozhodovat až ve třetím utkání v Hodoníně. Po výhře Břeclavi v prvním duelu se obhájce titulu z Hodonína vzchopil a ve velmi vyrovnaném souboji porazil domácí 5:2.

Klíčovou postavou vítězného týmu byla Polka Natalia Partyková, která vyhrála všechny tři své dvouhry, zbylé dva body zařídila Iveta Vacenovská. „Bylo to utkání jako o život. Věděly jsme, že už nesmíme zaváhat, protože soupeř vyhrál první utkání. Já osobně jsem se ale cítila dobře, měla jsem chvílemi horší momenty, celkově jsem však byla v pohodě,“ shrnula svá tři vítězství.

Dvě z nich přitom byla nad českými reprezentantkami Danou Čechovou a Karin Adámkovou. „Věřím si proti nim, mám s oběma kladnou bilanci a s Karin jsem tuším ještě nikdy neprohrála. To ale neznamená, že se proti nim hraje snadno. Jsem pod tlakem, ony vždy vymyslí něco nového, proto si vítězství velmi cením.“

Utkání dvou velikých rivalů se lámalo ve čtvrté dvouhře, kdy za stavu 2:1 porazila Iveta Vacenovská bývalou spoluhráčku z národního týmu Danu Čechovou po neuvěřitelné bitvě 3:2. V závěrečném setu měla Čechová pět mečbolů, zápas do vítězného konce však nedotáhla. „Byl to pochopitelně rozdílový bod. Mohli jsme srovnat na 2:2, místo toho to bylo 1:3. V tak vyrovnaném utkání to byl asi klíč k vítězství soupeře. Ale my budeme bojovat dál, vyhráli jsme v Hodoníně letos už dvakrát, proč tam nevyhrát i potřetí,“ řekl po utkání trenér domácího celku Petr Nedoma.

V rozhodujícím třetím utkání o titul však už budou zase v roli mírného favorita domácí hráčky. Myslí si to trenér Jaroslav Mikeska, který chválil své svěřenkyně za bojovný výkon. „Obrovskou jistotou ve finálové sérii i v celé sezoně je Natálka, opět udělala tři body, což bylo moc důležité. Škoda, že nebyla Iveta Vacenovská před týdnem zdravá, museli jsme ji střídat a soupeř toho využil. Věřím, že teď už to dotáhneme do vítězného konce my. Holky budou zítra unavené, ale máme psychickou výhodu, protože jsme druhé utkání vyhráli,“ dodal Jaroslav Mikeska.

Rozhodující utkání i titul mistra České republiky bude vysílat přímým přenosem ping-pong.tv.

 

Extraliga žen, 2018/2019

Finále play off

MSK Gumotex Břeclav – SKST Mart Hodonín A – Stavoimpex 2:5

Vivien ELLÖOVÁ – Iveta VACENOVSKÁ 0:3 (-6,-1,-9), Dana ČECHOVÁ – Kateřina PĚNKAVOVÁ 3:1 (8,-7,3,7), Karin ADÁMKOVÁ – Natalia PARTYKOVÁ 1:3 (6,-8,-9,-9), Dana ČECHOVÁ – Iveta VACENOVSKÁ 2:3 (-8,6,8,-5,-15), Vivien ELLÖOVÁ – Natalia PARTYKOVÁ 1:3 (8,-10,-9,-2), Karin ADÁMKOVÁ – Kateřina PĚNKAVOVÁ 3:0 (9,7,5), Dana ČECHOVÁ – Natalia PARTYKOVÁ 0:3 (-11,-7,-7). Stav série: 1:1.

Další program finále

Sobota, 25. května

SKST Mart Hodonín A – Stavoimpex – MSK Gumotex Břeclav (18 hodin)

Kompletní informace o extralize žen najdete ZDE