K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hrdinou zápasu s Řeckem Dmitrij Prokopcov


Úspěšný den českých reprezentačních týmů v Kuala Lumpuru

Dva diametrálně odlišné dny prožili v úvodu mistrovství světa družstev ve stolním tenisu v Kuala Lumpuru reprezentanti České republiky. Zatímco první den turnaje zaznamenaly české týmy porážky s favorizovanými soupeři, dnes si chuť dokonale spravily…

Čeští stolní tenisté prošli vítězně zápasy s Tchaj-wanem i Řeckem, což očekával jen málokdo. „Po nedělní hladké porážce 0:3 s Rakouskem se kluci dali dohromady a bojovným výkonem se postarali o překvapení v soutěži. Výsledek 3:0 je určitě super a myslím, že ho nikdo nečekal. Všichni tři zahráli skvěle,“ chválil své svěřence za výkony proti Tchaj-wanu reprezentační kouč Jindřich Panský.

Dima s Kreangou DSC00302

Momentka z utkání Dmitrije Prokopcova s Kalinikosem Kreangou

Povzbuzeni výhrou nad výborným asijským týmem pak čeští reprezentanti pokořili i nepříjemné Řeky, se kterými dlouho nevyhráli… “Po hladkém dopoledním vítězství se večer odehrálo drama se šťastným koncem. Hlavní postavou utkání s Řeckem byl Dima. Už v první dvouhře zvládl nedobře se vyvíjející zápas s Kreangou a v dramatické koncovce dokázal zvítězit nejtěsnějším poměrem. Poté Kony prohrál 0:3 s Gionisem a Luboš měl nelehký úkol získat bod na trojce přes nepříjemného Papageorgia. Bohužel se mu to nepodařilo i přes dobře rozehraný začátek. Prohrávali jsme 1:2. Za tohoto stavu Dima po perfektním výkonu porazil Gionise a  vyrovnal. V posledním utkání prokázal Kony pevné nervy a hlavně herní zlepšení. Přehrál Kreangu přesvědčivě 3:1 a korunoval výborný výkon celého týmu. Takže dnešní den byl pro nás velmi úspěšný a už se těšíme na další zápasy,“ přidal Jindřich Panský svůj pohled na večerní vítězné drama s Řeckem.

Na české stolní tenistky dnes čekal třetí díl „skupinového klání“ a souboj s Thajskem. Byl to zápas dvou kolektivů, které úvodní den šampionátu dvakrát prohrály. A všem bylo jasné, třetí zaváhání by mohlo znamenat konec nadějí na postup mezi dvanáct nejlepších týmů MS. Důležitý zápas ovládly české stolní tenistky.

družstvo žen DSC00315

Družstvo českých stolních tenistek s trenérem Pavlem Krpcem po utkání s Thajskem

„Jsem moc rád, že to holky zvládly. Už po losu jsem říkal, že zápas s Thajskem nebude jednoduchý a dnes se to potvrdilo. Bylo to výborné utkání od všech holek,“ řekl úvodem svého hodnocení reprezentační trenér Pavel Krpec a pokračoval: „Hanka to skvěle začala, když porazila Nanthanu Komwongovou, se kterou vyhrála vloni na MS jednotlivců 4:3. Dnes to byl opět vyrovnaný zápas, ale Hanka hrála výborně a dostala nás do vedení. Pak porazila Ivet jejich jedničku Suthasini Sawettabutovou 3:2 na sety a bylo to 2:0 pro nás. Ve třetím utkání Bleška prohrála s Tamolwan Khetkhuanovou 2:3. Ivet pak skvěle zvládla zápas proti s Komwongovou. Vyhrála 3:1 a důležité vítězství bylo na světě.“

Německo na kolenou!

O největší překvapení dosavadního průběhu MS družstev v Kuala Lumpuru se postarali stolní tenisté Francie, kteří dnes porazili Německo 3:1. V dresu úřadujících vicemistrů světa vyšel naprázdno Timo Boll, který prohrál s Emmanuelem Lebessonem i Simonem Gauzym!

Boll prohrál 25283591061_9eda6f74f8_o

Simon Gauzy tomu ani nechce věřit: porazil Bolla a Francie zdolala vicemistry světa Němce 3:1. Foto ittf

V úterý pokračují boje ve skupinách čtvrtým kolem. Na české stolní tenisty čeká od 12:30 hodin SEČ na center kurtu souboj s obhájci titulu Číňany, družstvo žen České republiky se o tři hodiny dříve střetne s Brazílií.