K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hvězdně obsazený turnaj v Zhengzhou má první překvapení


Japonec Tomokazu Harimoto prohrál v úvodním kole s Korejcem Jang Woojin

Jen čtyři dny po skončení Světového poháru mužů se nejlepší stolní tenisté a tenistky planety přesunuli z čínského pobřežního města Weihai do vnitrozemí, aby ve městě Zhengzhou změřili síly na turnaji 2020 ITTF Finals.

Na něj bylo pozváno šestnáct hráčů a stejný počet hráček podle pořadí na dubnovém světového žebříčku. Jediným kritériem bylo, že počet zástupců z jedné země byl v každé kategorii omezen na čtyři. Není tedy divu, že posledním, kdo se kvalifikoval do soutěže mužů, byl dvacátý hráč světa Nigerijec Quadri Aruna, mezi ženami pak světová třiadvacítka Korejka Suh Hyowon.

A právě ona se postarala hned o první překvapení turnaje, když v úvodním zápase celého podniku vyřadila Japonku Kasumi Ishikawovou. To však nebylo nic proti tomu, co japonským fanouškům provedl Korejec Jang Woojin. Oplatil totiž porážku z utkání o třetí místo na zmiňovaném Světovém poháru japonské hvězdě Tomokazu Harimotovi. Sice už prohrával v zápase 1:3 na sety a čelil i mečbolům, dokázal však souboj otočit a vyhrál 4:3.

Žádné další překvapení už se v osmifinále nekonalo. Postoupilo všech sedm čínských zástupců, kteří zasáhli do bojů (po dvě osmifinálová utkání v každé kategorii jsou na programu až druhý hrací den), výhru vydřel i vicemistr světa Švéd Mattias Falck, když v sedmisetové bitvě porazil Francouze Simona Gauzyho. Cenné vítězství v soutěži žen si připsala Němka Petrissa Soljaová, která vyřadila turnajovou šestku Feng Tianwei ze Singapuru.

Turnaj pokračuje v pátek zbylými čtyřmi zápasy osmifinále a hned po nich bude následovat čtvrtfinále. Přímý přenos od 3 hodin ráno můžete sledovat na stanici ArenaSport TV.

 

2020 ITTF Finals, Zhengzhou

Dvouhra mužů

Osmifinále: Fan Zhendong (Čína) – Jeoung Youngsik (Kor.) 4:0 (6,2,5,7), Jang Woojin (Kor.) – Tomokazu Harimoto (Jap.) 4:3 (-6,-2,7,-7,10,2,5), Ma Long (Čína) – Patrick Franziska (Něm.) 4:0 (10,1,6,4), Xu Xin (Čína) – Quadri Aruna (Nig.) 4:0 (10,8,6,5), Hugo Calderano (Braz.) – Liam Pitchford (Angl.) 4:0 (4,4,11,10), Mattias Falck (Švéd.) – Simon Gauzy (Fr.) 4:3 (4,9,-5,-7,-10,6,7).

Dvouhra žen

Osmifinále: Suh Hyowon (Kor.) – Kasumi Ishikawová (Jap.) 4:1 (8,-3,9,5,5), Petrissa Soljaová (Něm.) – Feng Tianwei (Singapur) 4:2 (8,-8,-9,5,7,9), Chen Meng (Čína) – Miyu Katoová (Jap.) 4:2 (6,11,-7,6,-8,4), Sun Yingsha (Čína) – Jeon Jihee (Kor.) 4:0 (10,8,7,4), Wang Manyu (Čína) – Hitomi Satoová (Jap.) 4:0 (6,14,5,9), Wang Yidi (Čína) – Sofia Polcanová (Rak.) 4:0 (3,12,7,7).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE