K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Iveta se loučila s Fifinkou v Českých Budějovicích


Poslední účast české reprezentantky a jedné z ambasadorek akce Všichni za stůl Ivety Vacenovské s celou show proběhlo 12. května v Českých Budějovicích. Hráčku rakouského Linze čeká vrchol klubové sezony a ve zbývajících pěti městech už bude chybět.

S dětmi se setkala celkem pětkrát, ve Znojmě, Hodoníně, Praze, Plzni a právě v jihočeské metropoli. „Byla jsem velmi mile překvapena, že Iveta k nám do Českých Budějovic přijela. Hned po skončení show už jela zpět do Rakouska trénovat a připravovat se na finále ligy. Je to od ní neskutečné gesto a příklad pro jiné úspěšné sportovce. Děti byly pochopitelně nadšené z toho, že ji mohly vidět, zahrát si s ní a zapózovat před fotografem,“ poděkovala české olympioničce na dálku trenérka Sokola České Budějovice Jaroslava Tenglová. Jako zkušená mezinárodní rozhodčí už toho kolem stolního tenisu viděla hodně, show Všichni za stůl však považuje za ojedinělý projekt. „Na dětech bylo vidět, že jsou chvílemi úplně mimo. Nevěděly, co mají dělat jako první. Chtěly soutěžit, malovat, běhaly nadšeně po tělocvičně, trénovaly, zkrátka ani chvilku se nenudily,“ řekla.

Členové klubu ve spolupráci s Ivetou Vacenovskou a také velmi aktivní komiksovou postavičkou Fifinkou připravili žákům a žákyním ZŠ Rožnov nezapomenutelnou podívanou. Fifinka si zahrála nejen s ředitelem školy Miroslavem Kůsem, ale také obešla ukázkově všechna soutěžní stanoviště a vyhrála jednu z pingpongových pálek. Divizní hráči Sokola České Budějovice Ondřej Peterka s Jakubem Jeníčkem i dorostenci Vojtěch Fišer a Petr Čapek naopak předvedli krátkou exhibici s Ivetou Vacenovskou. Klub má v současnosti necelých šedesát členů, ovšem to by se mělo, podle slov Jaroslavy Tenglové, už brzy změnit. „Pokud se do kroužku stolního tenisu přihlásí dostatečný počet dětí, pevně věřím, že řada z nich postupně přejde do našeho klubu.“