K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Iveta Vacenovská opět v roli trenérky


Česká jednička dětem řekla: „Já jsem s ping pongem začínala v sedmi letech.“

Další zaplněná tělocvična, skvělá nálada, nadšený dětský křik a pestrý program, který ani na chvíli nenechal nikoho na pochybách, že stolním tenisem se dá skvěle bavit. V pořadí dvanáctá show Všichni za stůl v pražské základní škole Angelovova se 9. května opět vydařila.

Už proto, že mezi děti přišla nejlepší česká hráčka současnosti a jistá účastnice olympijských her v Rio de Janeiru Iveta Vacenovská. Sice ještě chvílemi pokašlávala, ale možnost setkání s budoucími členy kroužku stolního tenisu si ujít nenechala. „Minulý týden jsem bojovala s nachlazením, ale do Prahy jsem se těšila už dlouho,“ řekla třicetiletá reprezentantka a stovce žáků druhé třídy hned v úvodu show s úsměvem prozradila: „Já jsem se stolním tenisem začínala v sedmi letech. Kdo máte o tuto krásnou hru zájem, je nejvyšší čas.“ Pak nejen předvedla přímo za stolem ukázku svého umění v krátkém zápase do pěti bodů s hráči Slavoje Praha. Podobně jako na předchozích akcích se následně vžila do role trenérky a trpělivě učila děti jak správně držet pálku, co je forhend a bekhend a jak správně za stolem stát.

Program na základní škole Angelovova připravili členové road teamu společně se zkušenými trenéry Slavoje Praha Martinem Linertem a Miluší Kocovou (v minulosti juniorskou reprezentantkou). V rytmu dynamické hudby žáci plnili nejrůznější úkoly, soutěžili o originální potištěné stolnětenisové pálky a ti zručnější si odnesli také dres Ivety Vacenovské v kreslířské soutěži. Nadšeně fandili své paní ředitelce Ivě Cichoňové v utkání s populární komiksovou postavou Fifinkou a na otázku, kolik z nich po prázdninách přijde do nově zřízeného kroužku stolního tenisu, vylétlo nad hlavu bezmála dvacet dlaní. „Jsem nadšen, jak spontánně děti na pestrý program reagují. Byl jsem na této akci už v pátek ve škole v Praze-Dejvicích a atmosféra je všude velmi podobná. Mám z toho radost, myslím, že celý projekt Všichni za stůl je velmi vydařený a pochopitelně budeme zvědavi, kolik nových potenciálních hráčů a hráček nám po prázdninách přinese. Víme, že v posledních letech děti o sportování trochu ztratily zájem. Tohle je správná cesta, jak je znovu na hřiště a do tělocvičen přilákat,“ reagoval na dětský křik v průběhu akce předseda České asociace stolního tenisu Zbyněk Špaček.

Podívejte se na výstup z pingpongové show v pořadu Zprávičky (reportáž začíná od 3:40).

Související novinky

Všechny novinky