K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Japonka Hiranová byla nad síly české jedničky


Prohra samozřejmě bolí, ale jinak byla Hana Matelová s vystoupením v Olomouci spokojená

Nepovedlo se jí vyhrát ve čtyřhře a na turnaji Czech Open skončila i ve dvouhře. Přesto může být Hana Matelová se svým vystoupením v Olomouci. Čtvrtfinále v deblu a postup mezi šestnáct nejlepších ve dvouhře, takovou bilanci na jednom turnaji už nějakou dobu nepamatuje.

Ve dvouhře bojovala o postup do čtvrtfinále s desátou hráčkou světového žebříčku Japonkou Miu Hiranovou. Byl to zpočátku celkem vyrovnaný souboj a první dva sety česká reprezentantka prohrála až v koncovce. Byť začátky setů patřily Japonce. V tom prvním vedla už 10:4, ve druhém 10:7, v obou případech se Matelová dotáhla na devět bodů. Pak ale set ztratila. „V zápase mi nejvíc problémů dělal její dlouhý servis. A když pokazím tři nebo i čtyři příjmy v setu, který prohraju 9:11, je jasné, jak jsem se připravila o šanci bojovat o lepší výsledek. Dělala jsem jednoduché chyby a ona svojí rychlostí získávala převahu,“ řekla k zápasu česká reprezentantka.

Pak podle očekávání pozitivně shrnula své vystoupení v Olomouci. „Byl to vydařený turnaj, i když třeba ve čtvrtfinále čtyřhry jsme měly na postup. Tam nás ale přehrála Korejka Lee. To ona byla dominantní osobností za stolem. Ve dvouhře jsem postoupila mezi šestnáct. Toho si moc cením. Jsem určitě spokojená,“ dodala.

Odpolední souboje druhého kola dvouhry sledovalo vyprodané hlediště OMEGA centra sportu a zdraví. A sledovalo zápasy špičkové úrovně. Dimitrij Ovtcharov vyřadil Vladimíra Samsonova, Timo Boll Japonce Yukiya Udu, Patrick Franziska Juna Mizutaniho, postoupili také Brazilec Hugo Calderano a velké favoritky turnaje žen Kasumi Ishikawová, Číňanka He Zhuojia a další.

Do finále smíšené čtyřhry postoupily páry Cho Daeseong, Shin Yubin z Koreje a Jun Mizutani, Mima Itoová z Japonska. Ve čtyřhře mužů Cho Daeseong, Lee Sangsu z Koreje a Liao Cheng-Ting, Lin Yun-Ju z Taiwanu, ve čtyřhře žen Gu Yuting, Mu Zi z Číny a Miu Hirano, Saki Shibata z Japonska.

 

2019 ITTF World Tour, Czech Open, Olomouc

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra žen, 2. kolo: Miu Hiranová (Jap.) – Hana MATELOVÁ 4:0 (9,9,2,8).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Hana Matelová po vyřazení na Czech Open 2019