K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Jihoafrický Durban bude hostit MS v roce 2023


Kongres ITTF se poprvé v historii konal prostřednictvím videokonference

Poprvé v historii se 28. září 2020 konal kongres Mezinárodní asociace stolního tenisu formou videokonference. Důvodem byly pochopitelně hygienická opatření po celém světě v období pandemie koronaviru.

Volební kongres se uskuteční až v příštím roce, letos byly klíčovými tématy výročního setkání otázky řešení situace pandemie v nejbližším období a s tím související pořádání turnajů. Nejdůležitějším rozhodnutím bylo schválení pořadatelství mistrovství světa v roce 2023. Ucházely se o něj německý Düsseldorf a jihoafrický Durban. Kongres rozhodl, že světový šampionát se poprvé v historii uskuteční v Jihoafrické republice. Po MS 1939 v Káhiře to bude podruhé, kdy se vůbec na africkém kontinentu světová špička na tomto turnaji představí. Pro Durban hlasovalo 90 delegátů, Düsseldorfu dalo hlas 39 delegátů.

„Gratulujeme Jihoafrické republice i Německu, obě asociace připravily velmi kvalitní prezentace k pořádání finálového turnaje mistrovství světa. ITTF stále sleduje výhody plynoucí z nadcházejících změn formátu finále mistrovství světa, které budou zavedeny od příštího roku. Měly by přispět k tomu, že více zemí bude přicházet s nabídkami z různých regionů světa. To odráží stále rostoucí mezinárodní popularitu stolního tenisu,“ řekl viceprezident ITTF Khalil Al-Mohannadi.

V rámci videokonference došlo i na jeden slavnostní akt. Čestné členství ITTF bylo kongresem uděleno významnému čínskému funkcionáři Yao Zhenxu. V letech 1985 – 1995 byl manažerem čínského národního týmu, řadu let pracoval jako člen Technické komise ITTF a také byl viceprezidentem Čínské asociace stolního tenisu. Jeho zásluhou se čínský stolní tenis výrazně otevřel světu. Pomáhal organizovat velké mezinárodní turnaje, a také tréninkové kempy v Číně pro zahraniční hráče. Měl významný podíl na propagaci stolního tenisu nejen v Číně, ale na celém světě.

Foto: ittf.com