K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Jiří Martinko si z Varaždinu přiveze medaili


Ve čtyřhře postoupili s Moldavcem Andreiem Putunticou už do semifinále

Z letošního mistrovství Evropy do 21 let neodjede česká výprava s prázdnou. Jiří Martinko si přiveze minimálně bronzovou medaili. Ve čtyřhře společně s Moldavcem Andreiem Putunticou porazili ve čtvrtfinále německo-maďarský pár Cedric Meissner, Csaba Andras 3:2.

Jejich spolupráce, která ne vždy byla zcela ideální, nakonec přinesla své ovoce. Vzpomeňme například únorový Portugal Open, kdy se tento pár probojoval do čtvrtfinále, jenže Putuntica měl již zakoupenou letenku a k utkání o medaili nenastoupil. I přes tuto nepříjemnou zkušenost šli ve Varaždinu do bojů společně.

A vyplatilo se. Ve druhém kole česko-moldavský pár porazil silné Francouze Bastiena Remberta a Julese Rollanda. Ve čtvrtfinále pak proti Němci Cedricu Meissnerovi a Maďaru Csaba Andrásovi dlouho tahali za kratší konec provazu. Za stavu 1:2 prohrávali ve čtvrtém setu už 5:9, jenže ani to nevzdali. Vyrovnali na 9:9, set dotáhli do vítězného konce a v rozhodující sadě už byli lepší. Vedli postupně až 7:1, soupeř sice dokázal snížit, ale vzít jim vítězství už ne. Martinko s Putunticou postoupili do semifinále, kde je čekají Belgičané Florian Cnudde a Laurens Devos.

V dalších soutěžích už čeští zástupci skončili. Jiří Martinko i Gabriela Štěpánová vyhráli ve skupinách 2. fáze dvouhry po jednom zápase a mezi šestnáct nejlepších se neprobojovali. V soutěži ve čtyřhře skončila také Nikita Petrovová s německou spoluhráčkou Yuki Tsutsui.

 

Mistrovství Evropy do 21 let, Varaždin

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra mužů, 2. fáze

Skupina E: Irvin Bertrand (Fr.) – Jiří MARTINKO 4:2 (1,-8,5,7,-11,5).

Dvouhra žen, 2. fáze

Skupina E: Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 4:2 – Tatiana Kukulková (Sloven.) 4:3 (11,10,-7,6,-9,-11,8).

Čtyřhra mužů, 2. kolo: Andrei Putuntica (Mold.), Jiří MARTINKO – Bastien Rembert, Jules Rolland (Fr.) 3:1 (8,9,-9,10), čtvrtfinále: Andrei Putuntica (Mold.), Jiří MARTINKO – Cedric Meissner (Něm.), Csaba Andras (Maď.) 3:2 (-5,-9,12,9,5).

Čtyřhra žen, 2. kolo: Andreea Dragomanová, Adina Diaconuová (Rum.) – Nikita PETROVOVÁ, Yuki Trutsui (Něm.) 3:0 (4,9,9).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE