K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Jízda kadetů skončila v osmifinále. Prohrály i juniorky


Zdena Blašková prohrála s Taniou Plainovou tři koncovky a nedařilo se ani jejím spoluhráčkám

První dva české týmy jsou na mistrovství Evropy juniorů ze hry o medaile. V osmifinále skončila cesta kadetů i juniorek. Obě družstva se tak musí spokojit s boji o konečnou 9. – 16. příčku.

Trojice Šimon Bělík, Adam Štalzer a Matěj Stach nenavázala na úspěšné vystoupení ve skupině a prohrála s Německem 1:3. Úvodní dvouhru sice Šimon Bělík zvládl na jedničku a porazil Hannese Hoermanna 3:1, ale pak už dění za stolem dirigoval Němec Mike Höllo. Nejprve porazil Adama Štalzera a pak byl vůdčí postavou i ve čtyřhře. „Byl to jasně nejlepší hráč celého utkání. Prohrál sice s Adamem první set, jenže se nevzdal a svojí houževnatostí a obrovskou jistotou za stolem zápas otočil. Nekazil žádné lehké balony a pokud jsme přes něj chtěli bodovat, museli se kluci snažit něco vymyslet. Na to doplatil Adam a pak vlastně i náš debl. To byl asi klíčový bod celého utkání,“ řekl po jeho skončení trenér Marek Klásek.

Skvěle hrající Mike Höllo totiž v souboji týmových jedniček porazil Šimona Bělíka 3:1 a zajistil Němcům postup do čtvrtfinále. „Šimon bojoval, hrál asi nejlepší zápas tady na šampionátu, ale nestačilo to. Němci rozhodně byli soupeř, který se dal porazit, vždyť prohráli například s Itálií, kterou jsme naopak porazili my. Ale zápas jim sedl a nedovolili žádné drama,“ dodal Marek Klásek.

Vyrovnaný duel sehrály s favorizovaným Rumunskem také české juniorky. Byť prohrály 0:3, výsledky jednotlivých setů nabízí i jiný úhel pohledu. Anežka Ilčíková vedla hned v úvodu nad Andreou Dragomanovou první set a zdálo se, že by to mohlo jít. Jenže pak domácí hráčka zapomněla na nervozitu, která ji svazovala první dny šampionátu a důležitý bod získala. Vyrovnat mohla Zdena Blašková, kdyby ovšem nepromarnila dva setboly a obecně zvládla lépe koncovky. „Bylo to letos čtvrté utkání proti Rumunkám v tomto roce a ani tentokrát jsme nevyhráli. Holky se velmi dobře znají a rozhoduje momentální forma. Tu měly lepší Rumunky. Osobně jsem čekal, že Zdena Blašková porazí Taniu Plaianovou a bude to dramatičtější. V koncovkách jí však chyběla větší jistota. Je to škoda,“ hodnotil utkání trenér Tomáš Vrňák.

Vyrovnaný souboj nabídla i třetí dvouhra v níž Gabriela Štěpánová usilovala a naději pro český tým. S Andreeou Hudusanovou se přetahovala ve druhém setu, ten třetí pak vyhrála, ale na zvrat v utkání to nestačilo. „Nemohu holky za nic zkritizovat, protože bojovaly. Na druhou stranu není ani za co pochválit. Po skvělém výkonu proti Němkám jsme tentokrát s dalším kvalitním týmem prohráli. Tohle je mistrovství Evropy a v osmifinále už slabého soupeře těžko najdete.“

O postup do čtvrtfinále tak budou bojovat ještě junioři, kteří změří síly s Francií a také kadetky, které čeká Německo.

 

Mistrovství Evropy juniorů 2018 v Kluži

MEJ_2018_logo_1010x0

Výsledky českých družstev

 Osmifinále

Juniorky: Rumunsko – ČESKÁ REPUBLIKA 3:0. Andreea Dragomanová – Aležka ILČÍKOVÁ 3:1 (-10,3,8,11), Tania Paianová – Zdena BLAŠKOVÁ 3:1 (10,-9,10,12), Andreea Hudusanová – Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 3:1 (10,5,-6,11).

Kadeti: Německo – ČESKÁ REPUBLIKA 3:1. Hannes Hoermann – Šimon BĚLÍK 1:3 (2,-7,-5,-9), Mike Höllo – Adam ŠTALZER 3:1 (-6,7,6,4), Hannes Hoermann, Mike Höllo – Adam ŠTALZER, Matěj STACH 3:1 (7,6,-11,5), Mike Höllo – Šimon BĚLÍK 3:1 (3,10,-11,4).

Kompletní informace o MEJ v Kluži najdete ZDE