K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Joola Satelitte Tour 2020 letos v Hluku nebude


První turnaj seriálu se hraje už v neděli a pondělí v Senci, v Havířově jsou také připraveni

Seriál turnajů mládeže Joola Satellite Tour 2020, který byl naplánován v týdnu od 9. do 16. srpna v Senci, Havířově a Hluku, bude mít letos jen dvě zastávky. Uskuteční se za všech hygienických opatření, která v konkrétní obci a konkrétní zemi budou platná. Organizátoři v Senci a Havířově stále přijímají přihlášky, bohužel v Hluku rozhodli, že letos turnaj neproběhne.

První zastávkou bude 9. – 10. srpna slovenský Senec. Pro cestu na Slovensko a zpět neplatí pro české občany žádná omezení a stále je ještě možné se bez problémů přihlásit. „Přípravy na turnaj jsou v plném proudu. Prozatím máme přihlášených zhruba tři sta hráčů a hráček ze sedmi zemí. Věříme, že akce proběhne bez jakýchkoliv problémů. Měli jsme v minulém týdnu mistrovství republiky mladšího žactva, kde jsme si vyzkoušeli všechna hygienická opatření a fungovalo to. Například ani nošení roušek v hale všemi účastníky, s výjimkou hráčů a hráček za stolem, žádnou velkou nepříjemností není,“ říká ředitel turnaje v Senci Anton Hamran.

O něco složitější situace je v Havířově, kde se bude hrát 12. – 13. srpna. Podle slov Nikolase Endala, ředitele turnaje, bude nová moderní hala pro stolní tenis splňovat všechna hygienická nařízení. Otázkou však zůstává, jaká budou v příštím týdnu konkrétní hygienická opatření ve městě. „Vše připravujeme jako obvykle, zajištěno je ubytování, připraveni rozhodčí a kompletní zázemí. Přijímáme stále i přihlášky. O tom, jak bude turnaj vypadat, definitivně rozhodneme v pondělí 10. srpna, v souladu s nejaktuálnějšími hygienickými opatřeními Krajské hygienické stanice.“

Třetí zastávkou seriálu měl být ve dnech 15. – 16. srpna Hluk. Ve Zlínském kraji v okrese Uherské Hradiště je epidemiologická situace podobná, jako na většině území České republiky. Okres je označen na semaforu bílou barvou s nulovým nebo zanedbatelným rizikem. Podle ředitele turnaje Zdeňka Botka ovšem ani toto nestačí. „Ředitelství turnaje Satelit 2020 v Hluku po dnešní závěrečné poradě rozhodlo, že není schopno zajistit všechna protiepidemiologická opatření stanovená Krajskou hygienickou stanicí a proto nebude akci SATELIT 2020 v Hluku letos pořádat,“ oznámil definitivní stanovisko vedení turnaje.

Propozice Joola Satelitte Tour najdete ZDE