K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Josef Dvořáček slaví dnes 65. narozeniny

Dvoracek_oslavy_90_let_IMG_7176

Rodák z Moravských Budějovic nechyběl ani na loňských oslavách 90 let českého stolního tenisu

Nemá sice ani jeden titul ze seniorského mistrovství Evropy či světa, ovšem i tak patří jednoznačně mezi největší velikány historie českého stolního tenisu. Josef Dvořáček byl členem slavné éry českých hráčů a hráček, kteří pravidelně vozili z nejvýznamnějších turnajů medaile. Dnes se dožívá člen 65 let.

Ve 14 letech přišel do Prahy a startoval v I. lize za Stadion Žižkov. Po dvou sezonách přestoupil do Sparty, kde se pod vedením Ludvíka Vyhnanovského sešla sestava Milan Orlowski, Jaroslav Kunz, Pavel Ovčařík a on. V 19 letech získal svoje první zlato na mistrovství republiky dospělých – v deblu s Janem Chmelíkem. To již bylo po jeho přestupu do Baníku Ostrava. Pod rukama trenéra Jaroslava Gocala našel svou tvář a vyrostl ve velkého hráče. Nejen svojí postavou, ale především svými výkony. S ostravským klubem byl třikrát mistrem republiky (1980 – 82), třikrát vybojoval titul ve dvouhře (1980, 1983, 1984), čtyřikrát v deblu a jednou v mixu.

V průběhu jedenácti let vybojoval celkem osm medailí na mistrovství Evropy a světa. Stříbro na MS 1973 v Sarajevu ve smíšené čtyřhře ve dvojici s Alicí Grofovou, bronz na MS 1979 v Pchjongjangu v soutěži družstev a bronz na MS 1981 v Novém Sadu rovněž v soutěži družstev. Dále pak bronz na ME 1974 v Novém Sadu, stříbro na ME 1980 v Bernu ve dvouhře, stříbro na ME 1982 v Budapešti v soutěži družstev a bronz ve smíšené čtyřhře ve dvojici s Blankou Šilhánovou. Ve dvaatřiceti letech se s reprezentací rozloučil bronzem na ME 1984 v Moskvě v soutěži družstev.

Vedení ČAST a redakce webu ping-pong.cz  přeje oslavenci hodně štěstí, zdraví a elánu do dalších let.

 

Související novinky

Všechny novinky