K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Junioři a juniorky v Szombathely skončili ve dvouhře brzy


František Onderka s nasazenou dvojkou Guilherme Teodorem bojoval na sedm setů

Na velmi cennou medaili ze čtyřhry juniorů se na turnaji 2018 ITTF World Junior Circuit v maďarském Szombáthely navázat ve dvouhrách nepodařilo. Dvojice Radek Skála a František Onderka se po semifinálové prohře s Číňany Cao Yantao, Liang Guodong 0:3 musela smířit s tím, že medaile bude bronzová.

Pak ale v programu druhého hracího dne začal vypadávat jeden český hráč za druhým. Pět dvouher, pět porážek. Tři od soupeřů a soupeřek z Číny, jedna pak od turnajové dvojky Brazilce Guilherme Teodora. Je ovšem škoda, že si s ním František Onderka nakonec neporadil. Vedl už totiž 3:1 na sety a jediný krůček mu chyběl k vítězství.

Poslední nadějí na další výrazný úspěch budou mít juniorští reprezentanti v soutěži družstev, která začíná v pátek. To už také do bojů zasáhnou do bojů i kadeti a kadetky, včetně bronzového medailisty z letošního MEJ Šimona Bělíka.

 

2018 ITTF World Junior Circuit, Hungarian Junior&Cadet Open

Výsledky českých juniorů a juniorek

Dvouhra juniorů, 2. kolo: Liu Yebo (Čína) – Tomáš MARTINKO 4:1 (-9,5,9,7,7), Guilherme Teodoro (Braz.) – František ONDERKA 4:3 (-9,-12,7,-9,9,8,8).

Dvouhra juniorek, 1. kolo: Zhang Xiaotong (Čína) – Jana VAŠENDOVÁ 4:0 (5,3,2,4), Veronika Matiuninová (Ukr.) – Linda ZÁDĚROVÁ 4:1 (11,8,-4,3,12), Chen Yi – Tereza PYTLÍKOVÁ 4:0 (9,8,7,7).

Čtyřhra juniorů, semifinále: Cao Yantao, Liang Guodong (Čína) – František ONDERKA, Radek SKÁLA 3:0 (9,4,5).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE